صحن و سرای حرم حضرت معصومه(س) میزبان شیفتگان امام رضا(ع)

امام رضا ع ,حضرت معصومه س

جشن میلاد ثامن‌الحجج حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا علیه السلام در صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) خواهر امام رضا(ع) با شکوه خاصی در حال برگزاری است.

جشن میلاد ثامن‌الحجج حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا علیه السلام در صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) خواهر امام رضا(ع) با شکوه خاصی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، شهر مقدس قم همزمان با میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام رضا (ع)، غرق نور، شادی و سرور است.

برگزاری جشن‌های دهه کرامت در قم امروز به اوج خود رسیده و مردم با برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پخش شیرینی و شربت سالروز ولادت امام هشتم (ع) را جشن گرفته‌اند.

به این مناسبت حرم منور کریمه اهل بیت(ع) به طرز زیبایی آذین بندی و چراغانی شده و شب گذشته هزاران نفر از زائران و مجاوران با تشرف به این مکان قدسی، میلاد عالم آل محمد(ص) حضرت علی‌ابن موسی الرضا(ع) را به خواهر گرامیشان حضرت معصومه(س) تبریک گفتند.

بسیاری از شهروندان قمی به همراه زائران حضرت معصومه(س) در شب یازدهم ذی القعده با در دست داشتن نقل و شیرینی و تقسیم آن، این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک و تهنیت گفته و برای جامعه اسلامی آرزوی خیر و برکت می‌کنند.

حضور مردم ولایتمدار قم در شب ولادت امام رضا (ع) نیز در بقاع متبرکه شهرستان چشمگیر بود به ویژه آنکه مردم شاهد نورافشانی شهر و برپایی مراسم ویژه شب ولایت امام رضا (ع) بودند.

چراغانی خیابان‌ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و جشن پیوند زوج‌های جوان از دیگر برنامه‌های گرامیداشت دهه کرامت در شهرمقدس قم است.

این گزارش حاکی است، علاوه بر بقاع متبرکه شهرستان، آذین بندی با شکوه خیابان‌های شهر نیز جلوه‌هایی به یاد ماندنی از عشق و ارادت مردم ولایتمدار قم در گوشه گوشه این شهر را به نمایش گذاشت.

کسبه و بازاریان مناطق مختلف قم با چراغانی و برافراشتن پرچم‌های رنگی شادی خود را ابراز داشتند و اقشار مختلف مردم به همراه بازاریان و کسبه این شهر با توزیع شربت و شیرینی و دود کردن اسپند جشن میلاد با سعادت حضرت علی‌ابن موسی الرضا(ع)را هرچه با شکوهتر برگزار کردند.

انتهای پیام

کد N488283