فومنی: حاکمیت اصولگرایی بر شهر تهران زنگ خطری جدی برای انتخابات آینده مجلس است

شوراي شهر تهران,اصلاح‌طلبان

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی با اشاره به پیروزی چمران در انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران اظهار عقیده کرد: زمانی که شورای شهر و شهرداری تهران دست اصولگرایان بیفتد یک فاجعه رخ می‌دهد چرا که بار دیگر تفکر اصولگرایی در شهر تهران حاکم می‌شود.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی با اشاره به پیروزی چمران در انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران اظهار عقیده کرد: زمانی که شورای شهر و شهرداری تهران دست اصولگرایان بیفتد یک فاجعه رخ می‌دهد چرا که بار دیگر تفکر اصولگرایی در شهر تهران حاکم می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد زارع فومنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به شکست اصلاح طلبان در انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران ابراز عقیده کرد: روز انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران روز سیاهی بود چرا که باعث شد مجدداً‌ مردم احساس ناامیدی کنند.

این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه چنانچه اصلاح طلبان دست به دست هم ندهند با شکست بسیار سختی روبرو می‌شوند، اظهار کرد: متاسفانه در جریان اصلاح طلبان همگان به دنبال تخریب یکدیگر هستند. من معتقدم که اصلاح طلبان باید با یکدیگر متحدشوند. به همین دلیل من بر این باورم که باید جبهه ای با نام جبهه متحد اصلاح طلبان در لوای آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شود و گروه متحد اصلاح طلبان را تشکیل دهند.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی در ادامه با بیان اینکه نتیجه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر زنگ خطر برای اصلاح طلبان بود گفت: نتیجه انتخابات شورای شهر تهران نه تنها زنگ خطری برای اعضای شورای شهر و اصلاح طلبان بود بلکه زنگ خطری برای دولت نیز به شمار می آید. نتایج این انتخابات نشان داد که دولت نباید فریب جریانات اصولگرا را بخورد و اقلیت بتواند با تحت فشار قرار دادن دولت ، مجلس و دولت آینده را با نام اعتدال و میانه‌روی به دست بگیرد.

فومنی اظهار کرد: نتیجه انتخابات شورای شهر تهران معضل بزرگی برای اصلاح طلبان است و آنها را ملزم می‌کند که تا قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی چاره ای بیندیشند و اجماع بزرگی تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه اگر جبهه متحد اصلاح طلبان تشکیل نشود شکست اصلاح طلبان حتمی است تأکید کرد: اگر جبهه متحد اصلاح طلبان تشکیل نشود ما هم مجلس و هم ریاست جمهوری آینده را نیز از دست می دهیم . بزرگان و سران اصلاح‌طلب باید دست به دست هم دهند و با وحدت، همکاری و سعه صدر اهداف خود را پیگیری کنند.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی با اشاره به انتقادات برخی از گروه‌های تندرو از دولت اظهار کرد: آنهایی که دولت یازدهم به ویژه شخص رئیس جمهور را تخریب می‌کنند مرتکب فعل حرام می‌شوند چرا که دولت،‌دولت جمهوری اسلامی است و چنانچه تخریب مغرضانه ای انجام شود نظام با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند .

این فعال سیاسی در پایان بر لزوم حمایت همه گروه ها از دولت یازدهم تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N488077