حضور فرمانده ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی

فرمانده ارتش پاکستان به دیدار سربازان این کشور که در وزیرستان شمالی به مقابله با شبه نظامیان طالبان می‌پردازند رفته و گفت، دیگر به این شبه نظایمان اجازه داده نخواهد شد تا به مناطق مذکور بازگردند و دست به اقدامات تروریستی بزنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ژنرال راحیل شریف، فرمانده ارتش پاکستان روز شنبه به منطقه وزیرستان شمالی رفته و با سربازان ارتش که به مقابله با شبه نظامیان طالبان و سایر اعضای گروه‌های شبه نظامی در این منطقه می‌پردازند دیدار کرده و از آن‌ها به خاطر اقداماتشان در مقابله با شبه نظامیان و از بین بردن مخفی‌گاهایشان قدردانی کرد.

وی همچنین به تروریست‌ها و اعضای آن‌ها مستقیما اشاره کرده و گفت: با تلاش‌های نیروهای امنیتی و پاکسازی منطقه توسط سربازان ارتش دیگر اجازه نخواهیم داد تا این شبه نظامیان به منطقه بازگردند.

وی تاکید کرد که از میان برداشتن تروریسم یک وظیفه و نقطه عطف ملی برای پاکستان است.

فرمانده ارتش پاکستان رضایت کامل خود را از دستاوردها و پیشرفت‌های به دست آمده در عملیات علیه طالبان براز داشته و گفت: تجربیات و تلاش‌های نیروهای هوایی و اطلاعاتی پاکستان در این عملیات بسیار شگرف بوده و باعث شد تا تروریست‌ها از منطقه پاکسازی شوند.

وی ادامه داد: عملیات ما با حذف و انهدام تروریست‌ها و مخفیگاه آن‌ها در وزیرستان شمالی و نواحی مجاور با موفقیت صورت گرفت.

در جریان عملیات نیروهای امنیتی و ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی در ژوئن سال جاری میلادی بیش از 900 شبه نظامی طالبان و شبه نظامی خارجی کشته شدند.

همچنین در مجموع 42 سرباز ارتش پاکستان نیز در جریان این عملیات جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

کد N488024