دیدار رییس جدید دفتر منطقه‌یی یونسکو در تهران با ظریف

استر کونیش لاروش، رئیس جدید دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و نماینده یونسکو نزد جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و اعتبارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های یونسکو در حوزه‌های آموزشی، علمی و فرهنگی، بر اراده جمهوری اسلامی ایران در گسترش همکاری‌های متقابل در حوزه های تخصصی یونسکو در ابعاد دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی تاکید کرد.

او افراط گرایی و خشونت را از چالش‌های بزرگ جهانی برشمرد و خواستار توجه سازمان‌های بین‌المللی به‌ویژه یونسکو در حفظ و صیانت از حریم انسان‌ها، اعتقادات مذهبی آنان و ابنیه تاریخی و مذهبی به‌عنوان میراث مشترک بشری در مناطق جنگ‌زده، بحران‌خیز و تحت سیطره تروریست‌ها شد.

خانم استر کونیش لاروش، رییس جدید دفتر منطقه‌یی یونسکو در تهران و نماینده یونسکو نزد جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران و یونسکو اظهار امیدواری کرد این همکاری‌ها تقویت و استمرار یابد.

انتهای پیام

کد N487647