یک نماینده مجلس: به جز عزل و نصب‌ها و پرونده‌ی هسته‌ای حب و بغضی نسبت به دولت وجود ندارد

دولت

نماینده شهر بابک گفت: به جز در موضوع عزل و نصب‌ها و پرونده هسته‌یی باید بگویم که حب و بغضی از سوی برخی جریان‌های سیاسی نسبت به دولت وجود ندارد؛ البته آنچه که در حوزه‌های فرهنگ و اقتصاد توسط منتقدان بیان می‌شود حقایق جاری کشور است.

حسین فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا؛ گفت: صرف نظر از گرایش سیاسی باید بگویم که به جز عزل و نصب‌ها و پرونده‌ی هسته‌یی حب و بغضی نسبت به دولت وجود ندارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رفتار دولتمردان باید به نحوی باشد که مجلس بتواند از دولت یازدهم حمایت کند گفت: مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته همواره بر مرزبندی مسئولان و جریانهای سیاسی با فتنه تاکید داشتند، اما مشاهده می‌شود که دولت یازدهم مرزبندی جدی با فتنه‌گران ندارد. اگرچه برای حفظ مصالح نظام از برخی از نظرات عدول می‌کنیم، ولی در حوزه‌های مبنایی و عقیدتی اختلافات به قوت خود باقیست.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگی باید از سوی قوای سه گانه رصد شود، ولی مسئول صیانت از فرهنگ و ارزش‌های فرهنگی کشور، وزارت ارشاد است؛ مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید قانون اساسی و فرامین مقام معظم رهبری را به صورت کامل مورد توجه قرار دهند. حل مسائل فرهنگی کشور باید جزء دغدغه‌های مسئولان این وزارت‌خانه‌ها باشد. مدیران وزارت ارشاد باید با هوشیاری هر چه تمام‌تر ترفندهای پیچیده‌ی دشمنان در حوزه‌ی فضای مجازی بر شبکه‌های ماهواره‌ای را شناسایی و به شیوه‌ی مناسب کنترل کند.

نماینده مردم شهر بابک اختلاف را موجب ضربه به کشور دانست و افزود: هر چند که اختلاف نظر از اساس موجب ضربه به کشور می‌شود ولی نمی‌توان مرزبندی‌ها بین برخی از عملکردها و نگرش‌ها را از بین برد. برخی از مسئولان به مرزبندی مورد نظر مقام معظم رهبری با فتنه گران پایبند نیستند و این خود موجب اختلاف جریان‌های سیاسی و مسئولان در سطوح مختلف حاکمیتی است.

فتاحی لوایح دولت انتخاب وزراء و رای مجلس به بودجه 92 دولت یازدهم را از مکانیزم‌های حمایتی نمایندگان مجلس نهم از دولت یازدهم برشمرد و افزود: از دولت حمایت می‌کنیم به شرط آن که دولت نیز به مسائل اساسی و نگرانی‌های نمایندگان نیز توجه داشته باشد. بدون نظر سیاسی می‌گویم که حب و بغض در ارتباط با دولت رنگ چندانی ندارد.

انتهای پیام

کد N486659