سردار دهقان:

دامنه نفوذ ایران از مرزهای جغرافیایی گذشته است/ به زانو درآمدن قدرت‌های جهانی در مقابل مقاومت

نیروهای مسلح

وزیر دفاع گفت: امروز دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران از مرزهای جغرافیایی پیرامونی گذشته و نقش تعیین کننده‌ای در صحنه جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌در مراسم سالگرد شهادت شهید محمود کاوه که در محل گلزار شهدای بهشت رضا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امروز ملت و نظام سیاسی ما در اوج اقتدار در صحنه جهانی قرار دارد.

وی افزود: امروز دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران از مرزهای جغرافیایی پیرامونی گذشته و نقش تعیین کننده‌ای در صحنه جهانی دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه پس از فروپاشی نظام دوقطبی نظام مستقری هنوز ایجاد نشده، گفت: شکل‌گیری این نظام نیاز به فعل و انفعالات جغرافیایی و سیاسی داشته است و امروز می‌بینیم که دایره نفوذ جمهوری اسلامی ایران جهانی شده و کلام مقام معظم رهبری نیز بر تصمیمات بزرگ جهانی تاثیرگذار است.

سردار دهقان تأکید کرد: امروز در سطح منطقه ما هیچ موازنه قدرت و هیچ نظمی نمی‌تواند مستقر باشد به دلیل اینکه نظام ما از قدرت و اقتداری برخوردار است که می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه امروز مقاومت و حزب‌الله لبنان و همچنین مقاومت فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی از تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر آنان حکایت داشته است، گفت: امروز روحیه مقاومت بر حزب‌الله لبنان و فلسطینی‌ها بر اراضی اشغالی نمایانگر بوده و می‌بینیم که چگونه قدرت‌های بزرگ جهانی در مقابل مقاومت به زانو در می‌آیند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: حزب‌الله لبنان در آغازین روزهای شکل‌گیری بساط حضور آمریکا، اسرائیل و انگلیس را در لبنان درهم پیچید و در حقیقت باید گفت این روحیه و این مقاومت در سایه انقلاب اسلامی ایران بوده است.

سردار دهقان افزود: اسرائیل ارتش چهارم جهان را داشته و همواره در مقابله با جهان عرب آنها را شکست می‌داده اما امروز می‌بینیم که چگونه روحیه مقاومت آنان را به زانو در آورده است.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه دشمنی ابرقدرت‌های جهانی به دلیل همین قدرت و اقتداری است که خارج از اراده آنها توسط جمهوری اسلامی عمل می‌کند و تصمیم می‌گیرد گفت: امروز غزه، لبنان، عراق و افغانستان و سایر نقاطی که انقلاب اسلامی به آنها صادر شده است، جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در حمایت از آنها آماده است.

سردار دهقان تصریح کرد: این حرکت عظیم انقلاب اسلامی چیزی نیست جز عنصر شهادت‌طلبی و ایثارگری که هم‌اکنون انعکاس حرکت عظیم انقلاب اسلامی را در سایر کشورها مشاهده می‌کنید.

وی ادامه داد: این عزت و افتخار را باید به رهبری نظام و شهدا انتصاب داد، زیرا شهدا و روح آنها مقوم قیام‌هایی که در طول دوره‌های مختلف شکل گرفته است و این حقیقتی غیرقابل انکار است، امروز ملت ما کماکان در صحنه‌های مختلف جهانی حضوری فعال دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز نظام سلطه به بهانه‌های مختلف تلاش می‌کند هر روز ملت ما را تحت فشار بیشتری قرار دهد افزود: دشمن به دنبال این است که نظام ما را تسلیم خواسته‌های خود کند و به همین دلیل است که به ما اتهام می‌زنند که جمهوری اسلامی به دنبال سلاح هسته‌ای است.

سردار دهقان با اشاره به اینکه ملت‌های دنیا نباید از تهدیدهای پوشالی به خود واهمه‌ای ایجاد کنند، گفت: ملتی که مسیر جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کند، حتماً به پیروزی دست پیدا می‌کند، لذا ما امروز به دنیا اعلام می‌کنیم که هیچ‌گاه به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و آن را مشروع نمی‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه دنیا این حقیقت را نمی‌پذیرد که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، اظهار داشت: این امر به این دلیل است که این حقیقت برایشان سخت است. آنها ظلم و اقدامات غیرانسانی را بر ما به بهانه موضوع سلاح هسته‌ای اعمال کردند ولی هنوز مدرکی دال بر اینکه ما از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کنیم پیدا نکردند.

وزیر دفاع افزود: قبول نکردن دشمنان که جمهوری اسلامی ایران از سلاح هسته‌ای استفاده نمی‌کند به این دلیل است که یک نوع فروپاشی در منطق آنها ایجاد می‌کند که آن هم به واسطه ظلمی که بر بسیاری از ملت‌ها روا داشته‌اند در حقیقت نه گفتن به منطق خودشان است.

وی بیان کرد: اگر امروز ملت ما در این وضعیت قرار دارد، مرهون خون شهدا و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است و امیدواریم که این مسیر توسعه کشور روزبه‌روز ادامه پیدا کند.