بابایی درپیش از خطبه های نماز جمعه بابل:

ارزش اجتماعی کارکردهای بخش تعاونی مهم تر از کارکردهای اقتصادی آن است

مازندران

ارتقای کیفیت بهره وری تعاونی ها باید هدف اصلی تمام بخش های تعاون باشد ولی باید به یاد داشت که آموزش تعاونی ها نباید به بهای ارتقای کیفیت کنار گذاشته شود.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران با محوریت تشریح برنامه های هفته تعاون طی سخنانی در پیش از خطبه نماز جمعه بابل گفت: 12 هزار و 607 تعاونی در استان در حال فعالیت است، که از این میان سه هزار و 670 تعاونی بصورت راکد میباشد كه این تعداد بدلیل متعدد از ادامه فعالیت با عنوان تعاونی خارج شده اند.

به گزارش ایلنا از بابل،بابایی کارنامی بابیان اینکه درپنج ماهه نخست امسال 93 تعاونی تشکیل شده است، اظهارداشت: این تعاونی ها با سرمایه ای بالغ بر8 میلیون و 805 هزار ریال تشکیل و هزارو 23 نفر نیز مشغول به کار شدند.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: از رایزنی برای اخذ خط اعتباری مستقل از صندوق توسعه ملی برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی در این حوزه خبر دادو گفت: باید با تغییر باورها نسبت به تعاون از امکانات مختلف برای تقویت تعاونی ها در اشکال مختلف بهره مند شد.

وی ارزیابی اقتصادی از سهم بخش تعاون را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: ‌ارزش اجتماعی کارکردهای بخش تعاونی که مهم تر از کارکردهای اقتصادی آن است باید مورد ارزیابی قرار گرفته و به جامعه منعکس شود چرا که رویکرد سرمایه گذاران در این بخش نگاهی به تاثیرات اجتماعی فعالیت های اقتصادی دارد و این ارزش اجتماعی نباید هیچ گاه نادیده گرفته شود بلکه تشکل های تعاونی باید در این زمینه با اجرای طرح های مطالعاتی پیشگام باشند.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه در بخش تعاون باید به سمت ایجاد تعاونی ها بزرگ، تعاونی های سهامی عام، تعاونی های فراگیر ملی و تعاونی ها دانش بنیان برویم، تصریح کرد: ارتقای کیفیت بهره وری تعاونی ها باید هدف اصلی تمام بخش های تعاون باشد ولی باید به یاد داشت که آموزش تعاونی ها نباید به بهای ارتقای کیفیت کنار گذاشته شود.

.

 

کد N485569