ایجاد آرامش، گام ستودنی دولت یازدهم است

دولت,حج

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ایجاد آرامش روحی و روانی از سوی دولت،‌ کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز،‌ موضع خوب در برابر صهیونیسم و آمریکا همچنین طرح سلامت را از گام های خوب، ارزشمند و ستودنی دولت یازدهم دانست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ایجاد آرامش روحی و روانی از سوی دولت،‌ کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز،‌ موضع خوب در برابر صهیونیسم و آمریکا همچنین طرح سلامت را از گام های خوب، ارزشمند و ستودنی دولت یازدهم دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن هفته حج اظهار کرد: حجاج بیت الحرام بدانند که معمولا در عمر یک بار توفیق به حج رفتن پیدا می‌شود بنابراین به مناسک حج‌شان بها دهند ضمن اینکه سعی کنند از این فرصت طلایی بهترین استفاده را داشته باشند.

وی افزود: من نمی گویم که حجاج سوغات نخرند اما حیف است فرصت ملکوتی که یک بار نصیب می‌شود در بازارها بگذرد به خصوص اینکه خانم‌ها بخواهند در بازارها با فروشندگان حرف بزنند و چانه بزنند خوب نیست و این وهن شیعه است.

اینکه خانم‌ها در موسم حج در بازار با فروشندگان چانه بزنند، وهن شیعه است

خاتمی خاطر نشان کرد :‌عزیزانی که از ایران برای انجام مراسم حج می روند نماینده یک ملت با بصیرت هستند بنابراین زینت ایران اسلامی و تشییع باشند و در شرایطی که دشمنان بر طبل تفرقه می‌کوبند، فتاوای مراجع به خصوص در جهت حاضر شدن به موقع بر سر نماز را بشنوند.

خاتمی در بخش دیگر از سخنان خود به هفته دولت، اشاره کرد و با مورد توجه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت اظهار کرد: ایشان سخنرانی بسیار جامعی در این دیدار داشتند که من اسمش را منشور دولتمردان دولت یازدهم می گذارم. ایشان منصفانه تحلیل و خدمات دولت محترم را بازگو کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ایجاد آرامش روحی و روانی از سوی دولت،‌کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز،‌موضع خوب در برابر صهیونیسم و آمریکا همچنین طرح سلامت را از جمله موارد مدنظر مقام معظم رهبری عنوان و اظهار کرد: همه اینها گام های خوب، ارزشمند و ستودنی بوده است.

خاتمی همچنین به دیدار خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نیز بر حمایت از قوای سه‌گانه تصریح فرمودند و دلیلش هم روشن است به هر ترتیب اداره یک کشور 75 میلیونی کار آسانی نیست و باید کمک شود تا آنها خدمت کنند.

وی ضرورت وجود سعه صدر در برابر انتقادات در بین دولتمردان که در فرمایشات مقام معظم رهبری بر آن تأکید شده بود را حائز اهمیت دانست و گفت: البته ایشان به منتقدان گفتند که سخنان‌تان منصفانه باشد و لحن‌تان،‌لحن نیش زدن و خراب کردن نباشد.

راه برای توبه فتنه‌گران باز است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مسئله فتنه و فتنه گران از مسائل مهم و خطوط قرمز است،افزود: بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری آقایان وزرا همانگونه که در جلسه رای اعتماد به فاصله‌گیری از این‌ها تأکید کردند همچنان به آن پایبند باشند. حال با این مسئله حجت کاملا تمام است و راز تأکید آقا این است که مسئله فتنه یک دعوای شخصی نبود بلکه چالش با اصل نظام اسلامی بوده است اگرچه راه برای توبه باز است اما تا وقتی که لجاجت و اصرار می‌کنند خط همین است که پست های کلیدی نظام در هیچ کجا نباید جای فتنه وفتنه‌گران باشد.

ادامه دارد

کد N485272