دری نجف‌آبادی در گفت‌وگوی ویژه خبری:

آمریکایی‌ها بدانند ایران از آرمانهای خود کوتاه نمی‌آید

سیاست داخلی

در اجلاس شانزدهم دوره چهارم مجلس خبرگان شانزده نفر از اعضاء صحبت کردند و در پایان آن بیانیه ای 10 بندی صادر شد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: مجلس خبرگان و ولایت فقیه دستاورد عظیم اسلام و نشات گرفته از غدیر خم است.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به وظایف مجلس خبرگان اظهار کرد: هشتاد و شش نفر از شخصیت‌های ممتاز نظام اسلامی در این مجلس با تبادل فکری و اندیشه‌ها در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی درباره مطالبی که باید به مردم گفته شود به جمع بندی می‌رسند.

وی گفت: در اجلاس شانزدهم دوره چهارم مجلس خبرگان شانزده نفر از اعضاء صحبت کردند و در پایان آن بیانیه ای 10 بندی صادر شد.

وی درباره حضور سخنگوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست این مجلس گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی کانون مقدس و قرارگاه عظیم فرهنگی کشور است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان افزود: این شورا مصوبات خوبی تاکنون داشته است و درباره صنایع، ابزار، روابط، فضای مجازی و رصد کردن رفتارهای فرهنگی بیگانگان اقدامات خوبی انجام داده است. اعضاء مجلس خبرگان در پی نتیجه فعالیت‌ها هستند و کاهش نرخ باروری، موضوع خانواده و رفع موانع ازدواج از دغدغه‌های فرهنگی نمایندگان این مجلس است.

وی درباره تیم مذاکره کننده هسته ای نیز گفت: انتظار مجلس خبرگان از این تیم افزون بر حمایت این است که در چارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گام های بلندی بردارند.

وی گفت: آمریکایی‌ها بدانند ایران از آرمانهای خود کوتاه نمی‌آید.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی نیز در این برنامه، مجلس خبرگان را تضمین کننده جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی خواند و گفت: نظامی که ارزش‌ها را با دموکراسی پیوند می‌زند نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: نظام سلطه، اسلام ناب را عامل به خطر افتادن منافع خود می‌داند و با ایجاد گروه‌های تروریستی، اهانت به مقدسات و تقویت حاکمان وابسته به نظام سلطه تلاش می‌کند با اسلام ناب مقابله کند.

وی نظام سلطه را آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس و دنباله روهای آن‌ها برشمرد و افزود: نظام سلطه برای ایجاد امنیت صهیونیست‌ها ارتش‌های برخی کشورهای اسلامی را با مسائل درونی درگیر کرده است.

رئیسی گفت: راهبرد نظام سلطه جایگزین کردن اسلام‌هراسی به جای اسلام‌خواهی است.

وی گروه موسوم به داعش را فتنه بزرگی برای جهان اسلام دانست که باید با بصیرت با آن برخورد شود.

کد N483780