دور بعدی مذاکرات هسته ای 27 شهریور در نیویورک/مذاکرات دوجانبه با 3 کشور اروپایی 20 شهریور در وین

5,نشست 92

تهران- ایرنا- دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 در تاریخ 18 سپتامبر(27 شهریور) در نیویورک برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، همچنین مذاکرات دو جانبه ایران با 3 کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه روز 11 سپتامبر (20 شهریور) در شهر وین پایتخت اتریش برگزار می شود.

گفت و گوهای نیویورک در 27 شهریور با اعضای 1+5 هفتمین دور از مذاکرات جامع میان طرفین است که در مذاکرات وین 6 به دلیل اختلاف نظرهای عمیق بر سر مسایلی همچون میزان غنی سازی اورانیوم ایران، نتوانستند به توافق جامع دست یابند.

طرفین در مذاکرات وین 6 مدت زمان مذاکرات جامع و نیز توافق اولیه ژنو را برای 4 ماه دیگر یعنی تا 24 نوامبر (3 آذر) تمدید کردند.

به گزارش ایرنا اکنون «سید عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در ژنو سوییس به سر می برد تا از امروز (13 شهریور) تا شنبه (15 شهریور) به مدت 3 روز با وندی شرمن مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا و نماینده واشنگتن در مذاکرات 1+5 به صورت دو جانبه دیدار و گفت گو کند.

روز دوشنبه هفته جاری نیز «محمد جوادظریف» وزیر امور خارجه و رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صورت دو جانبه دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف که در ایتالیا به سر می برد قرار است با خانم فدریکا موگرینی جانشین خانم اشتون نیز دیدار و گفت و گو کند.

سیام**1572**7261**1599
کد N483687