احمد خاتمی با اشاره به نبود شرط سنی برای خبرگان

اعضایی با بیش از 90 سال سن پرنشاط در جلسات خبرگان شرکت می‌کنند

رژيم صهيونيستي,مجلس خبرگان,فلسطين,اسراييل,غزه,مقاومت,سيداحمد خاتمي,آيت‌الله مهدوي كني

یک عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان گفت: مهمترین خواسته اعضای خبرگان رهبری از دولت عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در حاشیه اختتامیه شانزدهمین اجلاس خبرگان در جمع خبرنگاران با اشاره به غیبت آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان به دلیل کسالت در این دوره اجلاس اظهار کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری جلسات شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری را به خوبی اداره کردند.

وی با اشاره به مطالب مطرح شده در این اجلاس خاطرنشان کرد : عمده مطالب مطرح شده در اجلاس مسائل فرهنگی،‌سیاسی و مطالبی بود که موکلین خبرگان رهبری از زبان نمایندگان خود در خبرگان انتظار شنیدن آن را داشتند.

وی با اشاره به بندهای بیانیه پایانی شانزدهمین اجلاس خبرگان خاطر نشان کرد: مهمترین خواسته خبرگان رهبری از دولت عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری به ویژه پانزده توصیه اخیر ایشان در دیدار با هیأت دولت است که خوشبختانه آقای روحانی نیز در اجرای آن‌ها سفارش و تأکید کردند.

این عضو هیأت رئیسه خبرگان در ادامه با اشاره به تعیین تکلیف برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه و کلیه کمیسیون‌های خبرگان رهبری هر دو سال یکبار طی انتخاباتی انتخاب می‌شوند .اسفندماه سال جاری نیز مدت دو سال هیأت رئیسه فعلی به پایان می‌رسد.

وی افزود: یکی از کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری طرحی دو فوریتی مبنی بر ابقای هیأت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در یک سال باقی مانده از عمر دوره چهارم مطرح کرد. در این طرح آمده بود که با توجه به این‌که یک سال از عمر خبرگان باقی مانده است، دیگر لزومی به تجدید انتخابات وجود نداشته باشد که دو فوریت این طرح در شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری به تصویب نرسید. اما چنانچه این طرح در اجلاس آینده نیز مطرح شود و مورد بررسی قرار بگیرد و تصویب شود دیگر نیازی به تجدید انتخابات تا پایان دوره چهارم نخواهیم داشت. اما چنانچه این طرح تصویب نشود اسفندماه انتخابات هیأت رئیسه و کمیسیون ها تجدید می‌شود.

وی همچنین بااشاره به موضوع شرط سنی برای هیأت رئیسه خبرگان تصریح کرد: درآیین نامه خبرگان رهبری بحثی در رابطه با شرط سنی برای خبرگان رهبری وجود ندارد.

این عضو هیأت رئیسه خبرگان با تأکید براین‌که «کارایی اعضای خبرگان یک اصل به شمار می‌آید» خاطرنشان کرد: برای هیأت رئیسه خبرگان رهبری مسئله سن ملاک نیست بلکه آن‌چه که ملاک است کارایی و توان انجام وظیفه است؛ چراکه هم‌اکنون افرادی در مجلس خبرگان رهبری حضور دارند که بیش از نود سال سن دارند اما در جلسات به صورت فعال و پرنشاط شرکت می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به مقاومت مردم غزه در برابر حملات گسترده رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: مقاومت غزه درس عبرتی بود برای این موضوع که عنصر مقاومت عنصر پیروزی است.

وی با اشاره به مقاومت هفت هفته‌ای غزه تصریح کرد: در این مقاومت ما مشاهده کردیم که رژیم صهیونیستی در جنگ پایبند به هیچ یک از قوانین انسانی نیست. مردم دنیا با مشاهده مقاومت هفت هفته‌ای مردم غزه دریافتند که با یک رژیم وحشی طرف هستند. رژیمی که خطر بزرگی برای امنیت بشریت به شمار می‌آید. مردم همچنین دریافتند که آمریکا نیز از شعار دموکراسی و حقوق بشر به عنوان ابزار استفاده می‌کنند.

خاتمی خاطرنشان کرد: آمریکا نشان داد که به بدیهی‌ترین اصول حقوق بشری پایبند نبوده و نیست.

انتهای پیام

کد N483346