شمخانی در شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری:

ایجاد انفعال راهبردی در مسلمانان مهمترین ماموریت تروریست‌های تکفیری است

سیاست داخلی,علی شمخانی

بی‌شک تبلیغ و تبیین غیر واقعی از اسلام فراهم کننده فرصت استثنایی برای رژیم صهیونیستی در مسیر کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم فلسطین و کاهش انگیزه افکار عمومی برای مقابله با جنایت‌های این رژیم جعلی و خونخوار است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایجاد انفعال راهبردی در مسالمانان مهمترین ماموریت تروریست‌های تکفیری است.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور در شانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری آخرین تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی را در سطح منطقه و حوزه بین المللی تشریح کرد.

شمخانی با اشاره به برنامه‌ریزی گسترده و بلند مدت غرب برای مقابله با موج بیداری اسلامی به عنوان تنها عامل محدودسازی راهبردی نظام سلطه اظهار داشت: گروههای تروریستی تکفیری که معتقد به هیچ آیین و مذهبی نیستند ابزار اصلی مقابله با بیداری اسلامی هستند.

وی با تشریح راهبرد غرب برای ایجاد فرسایش در سرمایه‌های مادی و انسانی جهان اسلام و ایجاد زمینه برای درگیر کردن مسلمانان در داخل سرزمینهای اسلامی افزود: نظام سلطه بدنبال تحقق راهبرد مزمن سازی روند بی‌ثباتی در جهان اسلام و از میان بردن انسجام قدرت آفرین در میان مسلمانان است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را لنگر ثبات و تنها عامل عدم موفقیت رویکرد نظام سلطه برای ایجاد تغییرات جهشی در جغرافیای سیاسی منطقه عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه مردم سالاری دینی و وحدت ملی عوامل اصلی و بنیادین استقلال، ثبات، امنیت و اقتدار کشور است.

شمخانی رفتار ضد انسانی و خشن تروریست‌های تکفیری را مبتنی بر برنامه مخدوش سازی چهره اسلام و مسلمانان در جهان و ایجاد انفعال راهبردی در مقابله با اهداف نظام سلطه عنوان کرد و اظهار داشت: بی‌شک تبلیغ و تبیین غیر واقعی از اسلام فراهم کننده فرصت استثنایی برای رژیم صهیونیستی در مسیر کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم فلسطین و کاهش انگیزه افکار عمومی برای مقابله با جنایت‌های این رژیم جعلی و خونخوار است.


وی پیروزی غرور آفرین جبهه متحد اسلام در فلسطین، سوریه و عراق را که منبعث از ارزش‌های والای اسلام ناب محمدی(ص) است را دلیل روشنی بر ناکامی و هزیمت جبهه استکبار عنوان کرد و افزود: تغییر آشکار و شیادانه مواضع غرب و بویژه آمریکا که بزرگترین حامی و پشتیبان گروههای تروریستی است و تلاش آنان برای همراه نشان دادن خود در مبارزه با تهدیدات فزاینده تروریست‌های تکفیری مهمترین دلیل شکست برنامه‌های آنان در منطقه است.

 

کد N483082