آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

موقعیت مذهبی قم در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به جایگاه و موقعیت مذهبی استان قم، گفت: این جایگاه باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به جایگاه و موقعیت مذهبی استان قم، گفت: این جایگاه باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار استاندار قم جایگاه ویژه قم به عنوان مرکز علم، فقاهت و حدیث را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به سوابق درخشان تاریخی قم از جمله وجود بارگاه کریمه اهل بیت(س)، حوزه‌های علمیه و بزرگان دینی این استان، افزود: توقعات مراجع عظام و مردم از مسئولان قم خاص و بسیار زیاد است.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت مسائل دینی و اخلاقی توسط مدیران، تصریح کرد: مسئولانی که در قم منصوب می‌شوند، باید جایگاه این شهر را شناخته و بر اساس شئون این شهر رفتار کنند.

وی همچنین سرمایه‌گذاری در جنبه‌های مادی و معنوی مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: فقیران و نیازمندان نباید از چشم مسئولان دور بمانند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حفظ شئونات اسلامی در قم، اضافه کرد: مسئولان باید با کار فرهنگی، زمینه ارتقاء دینی خصوصا در مساله مهم حجاب را فراهم کنند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «کار باید برای رضای خداوند و امام عصر(عج) و خوشحالی مردم باشد، برای مسئولان استان آرزوی توفیق در خدمت رسانی کرد.

انتهای پیام

کد N482828