خطر حکم اعدام در کمین دو ایرانی در اندونزی

اعدام,ایران

کوالالامپور – ایرنا – دادستان ˈسوکابومیˈ در استان ˈجاوای غربیˈ در تلاش برای صدور حکم اعدام برای دو جوان ایرانی است که متهم به قاچاق 40 کیلو و 100 گرم مواد روانگردان شیشه در بهمن ماه سال گذشته به اندونزی هستند.

به گزارش ایرنا، روزنامه ˈجاکارتا پستˈ به نقل از ˈیوریس راواندوˈ رییس بخش جرائم عمومی دفتر دادستانی ˈسیباداکˈ اندونزی اعلام کرد: ˈم.مˈ 32 ساله و ˈهاشمˈ 36 ساله در خطر مواجه شدن با حکم اعدام قرار دارند.

یوریس راواندو پس از نخستین جلسه دادگاه سید هاشم که در دادگاه منطقه ای ˈسیباداکˈ برگزار شد، از احتمال اعدام این دو فرد خبر داد.

این دو ایرانی که اتهام مطرح شده علیه خود را انکار کرده اند 26 فوریه سال گذشته میلادی توسط سازمان ملی مبارزه با مواد مخدر اندونزی دستگیر شدند.

هاشم گفته بود به دعوت ایرانی دیگر از تهران عازم جاکارتا شده و سپس در منطقه ای به نام ˈپلابوهان راتوˈ با وی دیدار کرده است.

این جوان 36 ساله گفت که در ابتدا انتظار داشته است دوستش زمینه اعزام وی به استرالیا را از طریق قایق به صورت قاچاق فراهم کند.

ˈم.مˈ 32 ساله نیز در جلسه دادگاه از وجود هر نوع مواد مخدر اظهار بی اطلاعی کرد و گفت فرد دیگری قصد داشته نقشه یک گنج را برای آنها ترسیم کند.

این دو جوان ایرانی متهم به حمل بیش از 40 کیلوگرم مواد مخدر از جزیره بالی به اندونزی هستند.

دو مالزیایی و یک سنگاپوری در ماه مارس امسال (اسفند – فروردین) به اتهام حمل مواد مخدر در اندونزی به اعدام محکوم شدند.

گفته می شود هم اکنون حدود 100 ایرانی در اندونزی به اتهام قاچاق موادمخدر و اقامت غیرمجاز در زندان بسر می برند و سه زن اندونزیایی نیز در زندان های ایران به دلیل قاچاق موادمخدر به سر می برند که حکم اعدام دارند.

آساق**241**1611
کد N482441