نماینده اردبیل در مجلس خبرگان رهبری:

نهادهای فرهنگی سیاست‌های هجومی و تهاجمی در پیش بگیرند

سیاست داخلی,شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری

نهادهای مسؤول از انجام کارهای فله‌ای و دم‌دستی پرهیز کرده و به ارائه متدها و روشهای مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی اقدام نمایند

نشست سوم اعضای مجلس خبرگان رهبری در روز دوم اجلاس شانزدهم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز به کار کرد و طبق برنامه، ابتدا نطق‌های پیش از دستور نمایندگان این مجلس ایراد شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن عاملی نماینده اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اولین سخنران پیش از دستور بود که به ایراد نطق پرداخت.

این عضو مجلس خبرگان با اشاره اهداف عالی انقلاب اسلامی که شالوده و بن مایه‌اش فرهنگ است، گفت: «ترویج فرهنگ غیر دینی و طرد فرهنگ سنتی و تضعیف جایگاه خانواده و نقش سازنده پدر و مادر در بین جوانان، خطری است که احساس می‌شود. امروزه شبکه‌های ماهواره‌ای مسموم با ترویج بی‌بند و باری استانداردهای فرهنگی جوامع به ویژه جوامع مسلمان و مقید به اصول و ضوابط را به چالش‌ کشیده که هوشیاری بیش از پیش تمام مسؤولین و دلسوزان نظام را می‌طلبد».

وی افزود: «آداب و رسوم غربی و رسوخ فرهنگ بیگانه در تمام رسوم سنتی‌ ما، جنگ آداب و رسوم را کلید زده است. به عنوان یک نهاد سیاستگذار علی رغم برنامه‌های خوبی که داشتند وظیفه دارد هر چه بیشتر از گذشته در راستای اصلاح برخی ناهنجاری‌ها قدمهای محکم‌تری بر دارد».

وی در ادامه گفت: «ضروری است نهادهای فرهنگی به جای اتخاذ سیستم تدافعی، سیاستهای هجومی و تهاجمی در پیش بگیرند».

حجت الاسلام و المسلمین عاملی در این خصوص پیشنهاد داد: «نهادهای مسؤول از انجام کارهای فله‌ای و دم‌دستی پرهیز کرده و به ارائه متدها و روشهای مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی اقدام نمایند».

نماینده اردبیل در مجلس خبرگان، الگوسازی، تربیت نیروی فرهنگی متخصص و همراهی حاکمیت با دست‌اندرکاران و تلاشگران عرصه فرهنگ را از مسائل ضروری جامعه اسلامی و دورنشدن انقلاب از اهداف آرمانی خود دانست.

کد N482279