واکنش علمای الازهر به طرح انتقال پیکر پیامبر اکرم (ص)

تسنیم نوشت:

تعدادی از علمای الازهر و مجمع تحقیقات اسلامی تاکید کردند که طرح تخریب مسجد النبی و انتقال پیکر پیامبر اکرم (ص) به مکانی نامعلوم در قبرستان بقیع، تلاشی برای فتنه انگیزی و برانگیختن خشم مسلمانان است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه القدس العربی، تعدادی از علمای الازهر با اشاره به اینکه طرح تخریب مسجد النبی و انتقال پیکر پیامبر اکرم(ص) تلاشی برای فتنه انگیزی در میان مسلمانان است، تاکید کردند: احکام شرعی که این طرح به آن استناد کرده است باطل است و در قرآن و سنت عکس آن آمده است.

در همین رابطه دکتر «الشحات الجندی» عضو مجمع تحقیقات اسلامی گفت که این طرح سعودی جنجال برانگیز و تلاش برای فتنه انگیزی و ایجاد ناآرامی است زیرا مسلمانان به زیارت اماکن مقدس پس از ادای مناسک حج عادت دارند.

وی افزود: هیچ مانعی برای توسعه روضه شریفه نبوی وجود ندارد اما باید به دور از آرامگاه پیامبر اکرم (ص) باشد.

وی همچنین در پاسخ به بهانه وهابی ها مبنی بر اینکه بنای مسجد در آرامگاه ها جایز نیست، به این آیه شریفه قرآن در سوره کهف اشاره و این اظهارات را رد کرد: «وکذلک أعثرنا علیهم لیعلموا أن وعد الله حق وأن الساعة لا ریب فیها إذ یتنازعون بینهم أمرهم فقالوا ابنوا علیهم بنیاناً ربهم أعلم بهم قال الذین غلبوا على أمرهم لنتخذن علیهم مسجدا».
دکتر «علی ابو الحسن» رئیس کمیته فتوای الازهر نیز تصریح کرد که قبر حضرت رسول در داخل مسجد نیست و هرگز انتقال پیکر نبی اکرم (ص) جایز نیست زیرا یک اصل وجود دارد و آن اینکه «انتقال قبر پیامبران تا ابد جایز نیست».

5252

کد N481961