رییس مجلس از نیروگاه هسته‌ای بوشهر بازدید کرد

علي لاريجاني,نيروگاه بوشهر

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور در نیروگاه هسته‌ای بوشهر، از بخش‌های مختلف این نیروگاه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در جریان حضور در استان بوشهر از نیروگاه هسته‌ای بوشهر و مراحل راه‌اندازی این پروژه بازدید کرد و در جریان وضعیت فعلی و میزان برق تولیدی نیروگاه قرار گرفت.

بر اساس گزارش ایسنا، در ابتدای این بازدید جعفری، مجری پروژه نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه این نیروگاه پیش از انقلاب مراحل احداث آن آغاز شده بود، گفت: بعد از انقلاب و به دلیل مشکلات مختلف این پروژه متوقف شده بود که در سال‌های 77 و 78 عملیات تکمیل این نیروگاه بار دیگر آغاز شد و طی قراردادی که در زمان دولت آقای هاشمی با روس‌ها بسته شد این کشور مسئول تکمیل پروژه شد اما به دلیل مشکلات مختلف نظیر تحریم‌ها و لزوم تغییر تکنولوژی غربی به تکنولوژی شرقی در نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین مسائل مختلف عملیات احداث این پروژه قدری طولانی‌تر از زمان مقرر شد.

مجری طرح نیروگاه بوشهر افزود: نیروگاه بوشهر در جریان جنگ تحمیلی بارها و بارها مورد حمله هوایی عراق قرار گرفت و بعد از پذیرش قطعنامه و اتمام جنگ نیز این نیروگاه یک بار دیگر مورد تهاجم عراق قرار گرفته بود و خسارت‌های فراوانی را متحمل شد.

جعفری خاطرنشان کرد: با همه این مشکلات و مسائل فنی خاص این پروژه بعد از مراحل آزمایشی و تست‌های مختلف وارد فاز آزمایشی شد و با اتصال به شبکه توزیع برق کمک زیادی را در فصول مختلف بخصوص در فصل گرما به کشور نمود.

مجری طرح نیروگاه بوشهر تاکید کرد: این پروژه تاکنون با تولید 7/5 میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید کرده است و صرفه‌جویی فراوانی را به لحاظ مصرف گاز و برق عاید کشور نموده است.

انتهای پیام

کد N481815