داعش دومین خبرنگار آمریکایی را هم سر برید

ایسنا نوشت:

گروه تروریستی داعش ویدیویی در اینترنت منتشر کرده که در آن سر فردی دیگری را جلوی دوربین از تن جدا می‌کند. داعش ادعا کرده این فرد "استیون ساتلوف" خبرنگار دیگر آمریکایی است که یک سال پیش در سوریه ناپدید شده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانس پرس گزارش داد: در این فایل ویدیویی که "دومین پیام به آمریکا" نامیده شده، استیون ساتلوف،خبرنگار آمریکایی 31 ساله در حالی که لباس نارنجی به تن دارد، بر روی زمین زانو زده و کنار او یک مرد نقابدار و خنجر به دست ایستاده است.

در این ویدیو ابتدا ساتلوف زبان به انتقاد از رییس‌جمهور آمریکا می گشاید و می‌گوید: اوباما! تو با سیاست‌های خارجی خود و از جمله دخالت در عراق، جان ما را گرفتی. بهتر بود به فکر منافع کشور و ملتت می بودی.

به گزارش بی.بی.سی، ساتلوف در این ویدیو به باراک اوباما می‌گوید: تو میلیاردها دلار از محل مالیات مردم هزینه کرده‌ای و ما در نبردهای قبلی با داعش هزاران سرباز را از دست داده‌ایم. مردم از آغاز مجدد این جنگ چه نفعی می برند؟

مرد نقاب‌پوش هم که صدای مشابه مردی را دارد که در ویدیوی قبلی داعش یک خبرنگار آمریکایی دیگر را سر بریده بود، می گوید که کاری که می‌خواهد بکند (بریدن سر قربانی) به تلافی حملات هوایی آمریکا علیه گروه دولت اسلامی در عراق خواهد بود. او می گوید: اوباما! من برگشته‌ام، من برگشته‌ام به خاطر سیاست خارجی متکبرانه تو در برابر داعش که با وجود هشدارهای ما ادامه دارد. جلاد داعش در ادامه سر از تن ساتلوف جدا می‌کند.

در پایان فیلم هم تهدید دیگری در خصوص اعدام سومین خبرنگار غربی یعنی دیوید هاینز انگلیسی مطرح شده و به همه کشورهایی که در ائتلاف علیه داعش هم‌پیمان شده‌اند، هشدار داده می‌شود.

هفته گذشته مادر استیون ساتلوف در پیامی از گروه داعش خواست فرزندش را آزاد کنند. این خبرنگار برای نشریات آمریکایی تایم و فارن پالیسی از حوادث سوریه گزارش تهیه می‌کرد.

در پی انتشار این فیلم، دولت آمریکا این اقدام داعش را محکوم کرد و آن را هولناک و نفرت‌انگیز خواند.

جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: دولت آمریکا در حال بررسی صحت این تصاویر ویدیویی است و اگر ثابت شود که این تصاویر صحت دارند، ما مراتب انزجار و نفرت خود را از این اقدام وحشیانه اعلام می‌کنیم.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت: گزارش‌های اولیه ای درباره قتل ساتلوف منتشر شده است. در حال حاضر نمی‌توانیم چیزی را تایید کنیم و همچنان نهایت سعی خود را برای پایش اوضاع به کار می‌گیریم. در این شرایط دشوار، با خانواده این خبرنگار ابراز همدردی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود دو هفته پیش داعش تصاویر سر بریدن جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی گروگان خود را منتشر و در همان تصاویر اعلام کرد استیون ساتلوف، دومین خبرنگار آمریکایی را نیز به زودی خواهد کشت.

5252

کد N481608