داعش دومین خبرنگار آمریکایی را هم سر برید

داعش, خبرنگار آمریکایی

گروه تروریستی داعش ویدیویی در اینترنت منتشر کرده که در آن سر فردی دیگری را جلوی دوربین از تن جدا می‌کند. داعش ادعا کرده این فرد "استیون ساتلوف" خبرنگار دیگر آمریکایی است که یک سال پیش در سوریه ناپدید شده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانس پرس گزارش داد: در این فایل ویدیویی که "دومین پیام به آمریکا" نامیده شده، استیون ساتلوف،خبرنگار آمریکایی 31 ساله در حالی که لباس نارنجی به تن دارد، بر روی زمین زانو زده و کنار او یک مرد نقابدار و خنجر به دست ایستاده است.

در این ویدیو ابتدا ساتلوف زبان به انتقاد از رییس‌جمهور آمریکا می گشاید و می‌گوید: اوباما! تو با سیاست‌های خارجی خود و از جمله دخالت در عراق، جان ما را گرفتی. بهتر بود به فکر منافع کشور و ملتت می بودی. سپس جلاد داعش نیز خطاب به اوباما مطالبی را بیان می کند و در ادامه سر از تن ساتلوف جدا می‌کند.


در پایان فیلم هم تهدید دیگری در خصوص اعدام سومین خبرنگار غربی یعنی دیوید کاوتورن هاینز انگلیسی مطرح شده و به همه کشورهایی که در ائتلاف علیه داعش هم‌پیمان شده‌اند، هشدار داده می شود.
هفته گذشته مادر استیون ساتلوف در پیامی از گروه داعش خواست فرزندش را آزاد کنند. این خبرنگار برای نشریات آمریکایی تایم و فارن پالیسی از حوادث سوریه گزارش تهیه می‌کرد.
در پی انتشار این فیلم، دولت آمریکا این اقدام داعش را محکوم کرد و آن را هولناک و نفرت‌انگیز خواند.

جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: دولت آمریکا در حال بررسی صحت این تصاویر ویدیویی است و اگر ثابت شود که این تصاویر صحت دارند، ما مراتب انزجار و نفرت خود را از این اقدام وحشیانه اعلام می‌کنیم.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود دو هفته پیش داعش تصاویر سر بریدن جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی گروگان خود را منتشر و در همان تصاویر اعلام کرد استیون ساتلوف، دومین خبرنگار آمریکایی را نیز به زودی خواهد کشت.
انتهای پیام

کد N481324