هشدار اوباما در مورد شیوع بیماری مرگبار ابولا

افریقا,ابولا

تهران ؛ ایرنا - باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز سه شنبه خطاب به مردم غرب افریقا هشدار داد که جلوگیری از شیوع بیماری مرگبار ابولا آسان نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، اوباما در یک برنامه ویدئویی شبکه یوتیوب حاضر شد تا بر احتیاط های اساسی در برخورد با افراد مبتلا به ابولا و نیز در هنگام دفن مردگان برای جلوگیری از گسترش عفونت ها تاکید کند.

وی با توجه به مناسبات اجدادش با قاره افریقا احساس وابستگی خاصی نسبت به این قاره دارد، گفت : متوقف ساختن این بیماری آسان نخواهد بود. ولی ما می دانیم که چگونه این کار را انجام دهیم . شما تنها نیستید ، ما می توانیم به کمک هم کسانی را که بیمار شده اند به طور محترمانه و حفظ شان و منزلت آنها مداوا کنیم ˈ

اوباما در این ویدئو که در پایگاه اینترنتی کاخ سفید قرار گرفته و هدف آن بویژه کشورهای لیبریا، سیرالئون ، نیجریه و گینه است، گفت :ˈ ما می توانیم زندگی افراد را نجات دهیم و کشورهایمان می توانند با همکاری یکدیگر بهداشت عمومی را بهبود ببخشند تا این نوع شیوع بیماری دوباره اتفاق نیفتد. ˈ

تام فریدن رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در امریکا گفته است که با وجود تلاشهای فراوان دولت امریکا و کشورهایی که در غرب افریقا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته اند شمار مبتلایان به ابولا کماکان رو به رشد است.

براساس تازه ترین آمار سازمان بهداشت جهانی، شیوع ابولا یکهزار و 552 نفر را به کام مرگ شده و حدود سه هرار و 63 نفر دیگر را مبتلا کرده است .

مترجمام 1403 ** 1917
کد N481313