انگلیس کشته شدن دومین خبرنگار آمریکایی به دست داعش را محکوم کرد

آمریکا,داعش

لندن - ایرنا - دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه ضمن محکوم کردن کشته شدن دومین خبرنگار آمریکایی به دست گروه تروریستی داعش، این اقدام را نفرت انگیز خواند.

به گزارش ایرنا، دیوید کامرون بدنبال انتشار تصاویری از بریده شدن سر ˈاستیون سولتوفˈ خبرنگار آمریکایی گفت: این عملی شنیع و نفرت انگیز است و بزودی در این خصوص یک بیانیه صادر خواهد کرد.

تارنمای دیلی تلگراف گزارش داد که در تصاویری که گروه داعش منتشر کرده است، یک شبه نظامی در کنار مردی که ادعا می شود خبرنگار آمریکایی است، نشان داده می شود.

دیلی تلگراف اضافه کرد: دراین فیلم ویدئویی به دولت ها هشدار داده شده است که از «اتحاد شیطانی با آمریکا علیه دولت اسلامی» بپرهیزند.

ˈاستیون سولتوفˈ 31 ساله در اگوست سال گذشته میلادی زمانی که در حال تهیه گزارش از اوضاع سوریه بود، ناپدید شد و در زمان انتشار فیلم مربوط به کشته شدن جیمز فولی خبرنگار آمریکایی ، بحث درباره سرنوشت وی مجددا مطرح شد.

یک عضو داعش در فیلم مربوط به سربریدن ˈجیمز فولیˈ، خبرنگار آمریکایی، هشدار داده بود که ˈسولتوفˈ نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد مگر اینکه رییس جمهوری آمریکا دستور پایان حملات به گروه داعش در عراق را صادر کند.

در ویدئوی مربوط به سربریدن سولتوف، یک فرد نقابدار عضو داعش تهدید کرده است که یک تبعه انگلیسی به نام ˈدیوید هاینسˈ نفر بعدی است که توسط این گروه کشته خواهد شد.

دولت انگلیس هنوز درباره تهدید داعش درباره ˈدیوید هاینس ˈ که درباره هویت وی خبری منتشر نشده ، واکنشی نشان نداده است.

اروپام ** 1** 1552 ** 1917
کد N481256