آیت الله دیرباز: باید ازبرخی علمای قم خواست تا به شهرستان ها هجرت کنند

خبرگان

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در برخی استان ها علمای بزرگ بیمار ویا از دنیا رفته اند واحساس خلا می شود گفت : پیشنهاد من این است که از برخی علمای قم خواسته شود تا به شهرستان ها هجرت کنند البته به نحوی که وزانت حوزه قم نیز حفظ شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا٬ آیت الله عسگر دیرباز شامگاه سه شنبه در مراسم ضیافت شام اعضای مجلس خبرگان رهبری افزود: دربرخی استان ها در10 تا 20 سال گذشته علمای خیلی بزرگی وجود داشتند که درحال حاضر بیمار٬ زمینگیر و یا از دنیا رفته اند که در برخی استان ها٬ خلاء هایی احساس می شود که باید برای رفع آن تدبیر کرد.

وی درادامه باتاکید براینکه باید تلاش کنیم که فعالیت های مجلس خبرگان رهبری بیشتر درجامعه مطرح شود توضیح داد: دراین زمینه پیشنهاد من این است که در ابتدای هراجلاس مجلس خبرگان گزارشی ازفعالیت کمیسیون ها ارائه شود تا برداشت عمومی این باشد که این مجلس یک مجلس فعالی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری درادامه اظهارکرد: دراین جلسه آیت الله جنتی نیز حضور دارند که باید بگویم اینکه به نحوی در وزارت ارشاد گفته شود که ما کتاب ها را چاپ و فیلم ها را پخش می کنیم وهرکسی انتقادی دارد ؛ مطرح کند دیدگاه صحیحی نیست.

آیت الله دیرباز افزود: اینکه ما به بهانه آزادی نشر کتاب٬ فیلم و تئاتر گناه را در جامعه ترویج کنیم وبگوییم هرکسی انتقادی دارد مطرح کند صحیح نیست چراکه انتقاد دربرابر گناه امری بی معناست.

وی تاکید کرد:اعضای مجلس خبرگان رهبری باید نسبت به امور حساسیت بیشتری داشته باشند.

شانزدهین اجلاس دوروزه مجلس خبرگان رهبری صبح سه شنبه به ریاست آیت الله سید محمد هاشمی شاهرودی نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد وعصر فردا (چهارشنبه) به کار خود پایان می دهد.

شبک**9254**1983**1859
کد N481252