دومین روزنامه نگار آمریکایی به دست تروریست های داعش به قتل رسید

خبرنگار

نیویورک- ایرنا -با گذشت کمتر از دو هفته از قتل جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی، گروه تروریستی داعش روز سه شنبه نوار ویدیویی دیگری را از صحنه به قتل رساندن یکی دیگر از روزنامه نگاران آمریکایی به نام استیون ساتلوف منتشر کرد.

نیروهای تروریستی داعش هنگام قتل جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی در 20 اوت به مقامات آمریکایی اخطار داده بودند که در صورت ادامه حملات هوایی آمریکا به مواضع آن ها ، استیون ساتلوف دومین روزنامه نگار آمریکایی را نیز به همان شیوه به قتل خواهند رساند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفیدروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران حاضر به تایید رسمی قتل این خبرنگار نشد اما برای خانوداه وی آرزوی صبر و بردباری کرد.

نوار ویدیویی این گروه تروریستی که با نام ˈدومین پیام ما به آمریکاˈ منتشر شد ، استیون سالتوف را نشان می دهد که با لباس نارنجی بر زمین زانو زده و جلاد او بالای سرش ایستاده است.

سالتوف که به عنوان خبرنگار جنگی و بطور آزاد با نشریه های ˈ تایمˈ و ˈفارین پالیسیˈ همکاری داشت، اواخر سال گذشته هنگام عبور از مرزهای سوریه توسط نیروهای این گروه تروریستی بازداشت و همراه با شمار دیگری از خبرنگاران غربی در محل نا معلومی نگه داری می شد.

اروپام-4-541 ** 1917
کد N481239