در گفت و گو با فرانس 24:

عراقچی درباره مذاکرات هسته ای ابراز خوشبینی کرد

عراقجی,هسته ای

تهران- ایرنا- معاون وزیر خارجه ایران روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی فرانس24 ضمن تاکید بر حقوق هسته ای ایران، درباره رسیدن به توافقی جامع با گروه 1+5 ابراز خوشبینی کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس-24، ˈعباس عراقچیˈ گفت:ˈ ایران و گروه 1+5 در مذاکرات هسته ای برای رسیدن به توافقی جامع به اندازه کافی جدی و مصمم هستند. اما آمریکا با اعمال تحریم های اخیر خود که با روح توافق ژنو تفاوت بسیار زیاد دارد، به این گفت و گوها آسیب می رساند.

وی افزود: آمریکایی ها معتقدند که این تحریم ها جدید نیستند و همان تحریم های قدیم است، اما به هر حال با اعمال این تحریم ها نوعی بی اعتمادی بین طرفین ایجاد می شود. این اقدام آمریکا با حسن نیت که لازمه اصلی برای دستیابی به توافق است، در تناقض است.

عراقچی در عین حال تاکید کرد: تلاش می کنیم که مسئله ای مانع دستیابی به توافق نهایی نشود. ما هنوز پای میز مذاکره هستیم و تا آخرین دقیقه می مانیم.

معاون وزیر امورخارجه ایران افزود:ˈما همواره بر ادامه مذاکرات تاکید داریم و هیچگاه میز مذاکرات را ترک نخواهیم کرد و اگر طرفهای مذاکره کننده برای رسیدن به توافق جدی باشند، می توان به آینده امیدوار بود.

او گفت: ما همواره گفته ایم که برنامه های هسته ای ایران کاملا صلح آمیز است و برنامه ها و اهداف خود را در مراحل قبلی مذاکرات مطرح کرده ایم و تصور می کنم که دیپلماسی هیچ پایانی ندارد و من به عنوان یک دیپلمات باید به ادامه مذاکرات خوشبین باشم که هستم.ˈ

معاون وزیر خارجه ایران در پاسخ به سئوالی درباره ورود یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی به خاک ایران و سقوط آن توسط نیروهای ایرانی، گفت:ˈ ما تلاش می کنیم از تاسیسات هسته ای خود دفاع کنیم. خرابکارانی وجود دارند که نمی خواهند توافقی میان ایران و گروه 1+5 حاصل شود. ما دفاع از خود را حق خود می دانیم اما اکنون تمرکز بیشتر ما روی مذاکرات پیش رو است.

رسانام**9041**1144**5981
کد N481128