وقتی که خوانندۀ زن انگلیسی داعشی دوآتشه می‌شود

داعش امارت اسلامی عراق و شام

ایرنا نوشت:

یک خواننده زن انگلیسی از طریق حساب کاربری خود در توییتر، از پیوستن خود به داعش خبر داد و هدف خود را ˈجدا کردن سر از تن کافران و آویختن آن بر دیوارهای شهر رقهˈ(سوریه)! عنوان کرد.

زنی که با نام تشکیلاتی ˈام حسین البریتانیˈ در میان اعضای داعش فعالیت می کند، خواننده سابق سبک راک در انگلیس و نام او ˈسالی جونزˈ است که پنج سال پیش ناگهان محل زندگی خود را ترک کرد و احتمال می رود در همان روزها با همسر انگلیسی خود به نام ˈجنید حسینˈ که عضو داعش بود آشنا شده باشد.

روزنامه دیلی میل با اعلام این خبر نوشت: بدین ترتیب پس از ماجراهای عاشقانه ای که نقل فضاهای مجازی بود ˈام حسینˈ با ˈجنید حسینˈ ازدواج کرد و این دو نفر تصمیم گرفتند جداگانه به شهر رقه در سوریه سفر کرده و به تروریست های داعش ملحق شوند.

یک گروه تحقیق موفق شد تعدادی از عکس های شخصی ˈام حسینˈ را از حساب کاربری اش در توییتر استخراج کند و همسایگان او نیز همگی تایید کردند که عکس ها متعلق به همسایه سابق آنها سالی جونز است.

برخی از همسایه ها، ˈسالیˈ را دارای شخصیتی جنون آمیز توصیف و عده ای هم وی را متهم به انجام سحر و جادو کردند.

از وی ویدئویی به دست آمده که به همراه گروه موسیقی اش درحال خواندن در یک جشن است و لباس کوتاه سیاه رنگی به تن دارد.

اما تحقیقات درباره ˈجنید حسینˈ نشان می دهد که وی یک بار توسط پلیس انگلیس به اتهام سرقت فایل های مهم از کامپیوتر تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس بازداشت شده و تلاش داشته که همین کار را با اطلاعات مهم تعدادی دیگر از مسؤولان بلندپایه انگلیسی انجام دهد.

محققان معتقدند که حضور وی در گروه تروریستی داعش با توجه به توانایی فوق العاده وی در هک کردن اطلاعات، کمک مهمی به آنها خواهد کرد.

هزاران اروپایی تاکنون به گروهک تروریستی داعش در سوریه و عراق پیوسته اند که شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیده اند.

کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس و همچنین شماری از کشورهای عربی از جمله عربستان و قطر از بوجود آورندگان و حامیان اصلی و گروهک تروریستی داعش می باشند.

52261

کد N480112