آیت‌الله نمازی در شانزدهمین دوره اجلاس خبرگان رهبری؛

امروز، نیاز جهان اسلام برگرداندن اخلاق اسلامی به بطن جامعه است

سیاست داخلی,شانزدهیمن اجلاس خبرگان رهبری

امروز، نیاز جهان اسلام و کشورهای اسلامی برگرداندن اخلاق اسلامی به بطن جامعه است و اگر این امر صورت نگیرد شاهد استبداد فرهنگی در جوامع اسلامی خواهیم بود.

پس از سخنان نایب رئیس مجلس خبرگان، در شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری، نوبت به ایراد نطق‌های پیش از دستور رسید و بر این اساس حجت الاسلام و المسلمین حسن نمازی به عنوان اولین سخنران پیش از دستور پشت تریبون قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله حسن نمازی پس از سخنان نایب رئیس مجلس خبرگان در بخش اول نطق خود با تشکر از توصیه‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب به دولت،برای رئیس جمهور و هیئت دولت در اجرای مسائل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری آرزوی موفقیت کرد.

نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان در ادامه، با بیان روایاتی از حب دنیا و مذموم بودن آن سخن گفت و تصریح کرد: «طبق فرمایش امیرالمؤمنین علیه السلام، وقتی حب دنیا در رأس امور انسان قرار گرفت انجام هر عملی برای حفظ جایگاه دنیایی، توجیه‌پذیر خواهد شد!»

وی فساد، رکود، تورم، عدم بهره‌وری، اعتیاد، رشوه و خودمحوری را محصول حب دنیا دانست و افزود: «دنیا، امروز گرفتار دنیاپرستانی است که ثمره و محصول حب دنیا و توجیه منکرات برای دستیابی به اهداف شوم است».

حسن نمازی گفت: امروز، نیاز جهان اسلام و کشورهای اسلامی برگرداندن اخلاق اسلامی به بطن جامعه است و اگر این امر صورت نگیرد شاهد استبداد فرهنگی در جوامع اسلامی خواهیم بود».

کد N479831