تاجگردون: لایحه خروج از رکود در تعطیلات مجلس بررسی می شود

لایحه,تاجگردون

تبریز - ایرنا- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: لایحه ˈرفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشورˈ در ایام تعطیلات تابستانی نمایندگان مورد بررسی قرار می گیرد.

ˈغلامرضا تاجگردونˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تبریز بر مشارکت جدی در تدوین قانون حمایت از تولید و خروج از رکود تاکید کرد و گفت: در تعطیلات مجلس به بررسی دو لایحه ارایه شده دولت در این خصوص اقدام می کنیم.

به گزارش ایرنا، لایحه ˈرفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشورˈ که با عنوان ˈ خروج غیرتورمی از رکودˈ شناخته می شود 26 مرداد ماه امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و یک فوریت آن به تصویب نمایندگان رسید.

دولت همچنین به منظور حذف تبصره ها غیرضروری و دایمی کردن احکام مندرج در لوایح بودجه سنواتی کشور، 22 مرداد ماه لایحه ˈالحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولتˈ را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد که نمایندگان مجلس با یک فوریت بررسی این طرح موافقت کردند.

هرچند مجلس شورای اسلامی تا 29 شهریور تعطیل است و نمایندگان در تعطیلات دوم تابستانی خود به سر می برند اما با تصمیم هیات رییسه مجلس کمیسیون مشترکی برای بررسی لایحه ˈرفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشورˈ تشکیل شده است تا آن را در ایام تعطیلات مورد رسیدگی قرار دهد.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس همچنین کمیسیون اصلی رسیدگی کننده به لایحه ˈالحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولتˈ است.

تاجگردون که به همراه جمعی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به آذربایجان شرقی سفر کرده است، بر مشارکت جدی در تدوین قانون حمایت از تولید و خروج از رکود تاکید کرد.

وی با بیان این که عبور از برخی تنگناهای اقتصادی در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، اضافه کرد: در این عرصه برخی عوامل در دست دولت نیست و باید دیگر مولفه ها نیز برای برون رفت از این شرایط کمک کنند.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت یازدهم توانسته فضای اقتصادی کشور را بهبود بخشد، گفت: مجلس از رویکرد اقتصادی دولت حمایت می کند.

تاجگردون افزود: نگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم مثبت است.

وی، ارزیابی خود از عملکرد یک ساله دولت یازدهم را مثبت اعلام کرد و گفت: دولت تدبیر و امید توانسته بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در بخش تورم را حل کند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مهم این است که در یک سال اخیر فضا و ریل اقتصادی کشور تغییر کرده و در مسیر درستی قرار گرفته است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که بازدید از ظرفیت های مناطق مختلف کشور بخشی از برنامه های این کمیسیون در تعطیلات مجلس است، گفت: این رویکرد عاملی مهم برای شناسایی ظرفیت ها و نقاط ضعف مناطق مختلف کشور و راهکاری برای تدوین قوانین جامع، کارشناسی و تاثیرگذار در توسعه منطقه ای و کشوری به شمار می رود.

7240/245/ 2025
کد N479747