مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات تشکل «ندای ایرانیان»:

ندای ایرانیان با نهادهای قدرت تعامل خواهد داشت

ندای ایرانیان,کنگره

تهران-ایرنا- مسوول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات تشکل «ندای ایرانیان» با بیان اینکه بسیاری از دوستان اصلاح طلب در سال های گذشته تلاش کردند که با نهادهای قدرت تعامل داشته باشند، گفت: ذات اصلاح طلبی، گفت و گو و تعامل است و ما نیز از این اصول عدول نکرده ایم.

«بهروز شجاعی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: برخی نسبت به ندای ایرانیان این انتقاد را مطرح می کنند که این تشکل به دنبال همکاری با قدرت است که در پاسخ به این منتقدان باید تاکید کرد که ندای ایرانیان براساس اهداف خود پیش خواهد رفت و در این میان تعامل نیز خواهد داشت.

وی در عین حال گفت: برای ما نصیحت ها، راهنمایی ها و حتی گلایه های بزرگان اصلاح طلب گواراتر از دلسوزی های افرادی است که تصور می کنند ندای ایرانیان موجب اختلاف میان اصلاح طلبان می شود.

مسول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات تشکل ندای ایرانیان درباره اهداف تشکیل این تشکل اظهار داشت: فضایی که پس از انتخابات 88 به وجود آمد، موجب شد قطار سیاست از ریل خود خارج شود.

وی با تاکید بر اینکه با شکل گیری تشکل ندای ایرانیان می خواهیم به شکل گیری فضای سالم میان احزاب کمک کنیم، اظهار داشت: پس از گذشت یک سال از پیروزی دولت تدبیر و امید احساس می کنیم فضایی که باید برای فعالیت اصلی اصلاح طلبی فراهم شود، مهیا نشده است؛ بنابراین باید اقدامی در این جهت انجام می دادیم.

وی با بیان اینکه برخی منتقدان، ندای ایرانیان را مخالف اصلاح طلبان می دانند، تصریح کرد: ما اصلاح طلب هستیم و اصلاح طلبی را در چارچوب اصلاحات و قانون اساسی می دانیم اما برخی منتقدان درصدد القای این هستند که ما می خواهیم همه گذشته اصلاحات را نقد کنیم در حالیکه اینگونه نیست؛ یکسری از اشتباهات در عمل از سوی اصلاح طلبان رخ داده و همه آن را قبول دارند. ما هم خودمان جزو آنها هستیم و ممکن است کسانی به اسم اصلاح طلبی کارهایی انجام داده باشند که درست نبوده است .

مسوول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات تشکل ندای ایرانیان درباره فرایند درخواست مجوز این تشکل گفت: ثبت اولیه در وزارت کشور انجام و صحبت هایی نیز با برخی مسوولان وزارت کشور شده است. مدارک تکمیلی هم تحویل وزارت کشور شده و امیدواریم تکلیف ما و سایر احزابی که در نوبت دریافت مجوز هستیم، هر چه زودتر تعیین شود.

وی افزود: در صورتی که وزارت کشور سریعتر مراحل بررسی را انجام دهد، بهمن ماه کنگره تشکل ندای ایرانیان را برگزار می کنیم .

وی با بیان اینکه حدود 16 نفر از اعضای هیات موسس مشخص شده اند، گفت: شورای مرکزی و کمیته های مختلف از جمله کمیته سیاسی به صورت موقت تشکیل شده است.

شجاعی اضافه کرد: تشکل ندای ایرانیان حاصل صدها ساعت کار مطالعاتی بر روی احزاب مختلف دنیا و تجربه حزبی بسیاری از اعضای هیات موسس است.

به گفته وی، مواضع رسمی حزب حداکثر ظرف دو یا سه روز آینده با انتشار نخستین بیانیه اعلام می شود.

سیام(4)**م.ش**1572
کد N479332