راسموسن: روسیه ناتو را به چشم رقیب می‌بیند

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که این ائتلاف بین‌المللی به اهمیت روابط خوب با روسیه اعتقاد دارد اما مجبور است رویکرد خود را با توجه به مواضع مسکو با شرایط وفق دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری نووستی، آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که این ائتلاف نظامی معتقد است که روسیه ناتو را یک رقیب تلقی می‌کند و بدین ترتیب ناتو خود را با این رویکرد وفق می‌دهد.

با این حال، دبیرکل ناتو تصریح کرد که روابط و شراکت سالم با روسیه می‌تواند برای امنیت اروپا و منطقه آتلانتیک مثمر ثمر و سودمند باشد.

به دنبال الحاق کریمه به روسیه در ماه مارس ناتو حضور نظامی خود را در مناطق مجاور این کشور افزایش داده است.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اعلام کرد، ناتو ممکن است رزمایش نظامی در گرجستان برگزار و مرکز آموز نظامی در این کشور ایجاد کند.

راسموسن در کنفرانس خبری در بروکسل گفت: ما در نظر داریم روابط بالقوه میان گرجستان و نیروهای ناتو را بهبود ببخشیم. این موضوع همچنین مشارکت گرجستان را در رزمایش‌های ناتو شامل می شود. رزمایش های نظامی می تواند با مشارکت شرکای ناتو در گرجستان برگزار شود. همچنین در نظر داریم مرکز آموزش نظامی در گرجستان ایجاد کنیم.

انتهای پیام

کد N479108