ظریف در دیدار با رئیس شورای اروپا:

همه طرف‌های مذاکره باید با حساسیت به توافقات عمل کنند

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: همه طرف های مذاکره باید با حساسیت به توافقات عمل کرده و مانع از پیچیدگی و انحراف توافقات به عمل آمده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که پیش از ظهر امروز  وارد بروکسل شد با وان رومپوی، رئیس شورای اروپا ملاقات کرد.

 در این دیدار دو طرف پیرامون آخرین تحولات بین المللی و منطقه ای و روند همکاری ها و ارتباطات ایران و اتحادیه اروپایی گفتگو کردند.

مسئله تروریسم و افراطی گری و تهدیدات رو به گسترش آن و همچنین مذاکرات هسته ای در این گفتگو  مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف گفتگو و مشورت و بررسی زمینه های رفع خطر و حل معضل پیچیده و رو به افزایش تروریسم و افراط را بر اساس مسئولیت پذیری همه کشورها را مهم توصیف کرد و برخورد غیر تبعیض آمیز و واقع بینانه با مسئله تروریسم و افراطی گری را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین در زمینه مذاکرات جاری هسته ای، پایبندی کامل طرف های مذاکره به تعهداتشان را مهم و تعیین کننده خواند و دستیابی به راه حل جامع را کاملا ممکن دانست و افزود که همه طرف های مذاکره باید با حساسیت به توافقات عمل کرده  و مانع از پیچیدگی و انحراف توافقات بعمل آمده شوند.

رئیس شورای اروپا در این دیدار چالش های پیش روی جامعه بین الملل و همچنین اتحادیه اروپایی را تشریح کرد و با اشاره به ابعاد متعدد مسئله تروریسم و افراطی گری، خطرات ناشی از آن را بسیار فراگیر خواند.

رومپوی در این گفتگو ایران را یک شریک خوب برای اتحادیه اروپا دانست و اضافه کرد ظرفیت های مثبت و بالقوه ایران برای همکاری های آینده برای ما اهمیت دارد.

وی در این ملاقات اراده کشورهای اروپایی برای رسیدن به توافق جامع در مذاکرات جاری هسته ای را یادآور شد.