سخنگوی قوه قضاییه:

3 نفر در پرونده قتل کارگر توسط عوامل شهرداری در بازداشت هستند

سخنگوي قوه قضاييه,حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه گفت که در پرونده فساد بزرگ بانکی، مهرگان امیرخسروی ( برادر مه آفرید) به صورت غیابی محاکمه و حکمش قطعی شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان این مطلب اظهار کرد: اموال وی شناسایی و کارشناسی شده است و در آینده اموال وی جهت پرداخت دیون بانک‌ها و طلبکاران به مزایده گذاشته می‌شود.

وی درباره فردی که توسط عوامل شهرداری به قتل رسیده است، اظهار کرد: در این زمینه پرونده‌ای تشکیل شد و مشخص شد که پیمانکار شهرداری مقصر بوده است. درباره جمع‌آوری ضایعات بین افراد پیمانکار و آن فرد دعوایی رخ داده و ضاربین دستگیر شده‌اند که اکنون سه نفر در بازداشت هستند.

به گزارش ایسنا، محسنی اژه‌ای درباره پرونده فوت شهید خلیلی (طلبه ناهی از منکر) گفت: این فرد مضروب و مصدوم شد و عوامل آن از صحنه فرار کردند، ولی آن‌ها شناسایی شدند. فرد مصدوم و پدر وی در آن زمان که شاکی بودند رضایت دادند البته از جنبه خصوصی جرم و از لحاظ جنبه عمومی نیز حکمی صادر شد. در نهایت این فرد فوت کرد.

وی افزود: پرونده ضارب مجددا به جریان افتاد که مشخص شود آیا وی بر اثر جراحات ضربه فوت کرده یا خیر؟ در دفعات بعد گفتم که نظریه پزشکی قانونی را خواسته ایم و اکنون نظریه پزشکی قانونی اعلام شده و جراحت را تایید کرده و پرونده به دادگاه رفته و به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده تامین اجتماعی و تحقیق و تفحص از این سازمان گفت: در دفعات گذشته هم گفتم که در مورد این پرونده تحقیق شده و امروز هم تحقیقات انجام شده است. امروز لایحه مربوطه اخذ شده و ان شاء الله این پرونده همچنان دنبال شود.

محسنی اژه ای درباره وجود روغن پالم در لبنیات گفت: از دادستان تهران این موضوع را پرسیدم و وی گفتند که هنوز گزارش رسمی یا شکایتی از وزارت بهداشت تحویل قوه قضاییه نشده است.

وی افزود: دادستان تهران در این زمینه نامه‌ای را به وزارت بهداشت نوشته و خواسته که اسنادی که دال بر این است که این روغن‌ها مضر هستند را بفرستد. امروز که در مورد این موضوع پرسیدم عنوان شد که هنوز اسنادی نرسیده است.

ادامه دارد ...

کد N478372