ندیمی در گفت و گو با ایلنا:

قوه قضاییه در بررسی پرونده‌ها سرعت را در نظر بگیرد

مجلس

خروجی کار عدالت بر مبنای قانون باشد. این انتظار وجود دارد و باید این رویکرد وجود داشته باشد و بر غنای آن نیز افزوده شود.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است که قوه قضاییه باید در فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی سرعت و روزآمدی را در نظر بگیرد.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد انتظارات از دوره جدید فعالیت قوه قضاییه گفت:سرعت فرآیند دادرسی به گونه‌ای است که بخش عمده‌ای از پیگیری‌های قضایی معطل می‌ماند.

نماینده مردم لاهیجان ادامه داد: روزآمدی از نکته‌های مهمی است که باید قبول کنیم بر سرعت و کیفیت رسیدگی بر پرونده‌های تاثیر بسزایی دارد.

ندیمی وجود قضات شریف در دستگاه قضایی را بسیار امر قابل اهمیتی دانست و گفت: در باب تاثیر پذیری از مسایل دیگر نیز باید در انتخاب قضات و حمایت‌های علمی و عملی مربوط به آنان به گونه‌ای مدیریت صورت بگیرد که قوه قضاییه به عنوان یک مرجع تظلمات و آخرین امید مردم، عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

این نماینده مجلس افزود: در هر صورت باید اطمینان لازم را در مجموعه داشته باشیم تا در جهت اصل قانون و بسیاری از مواردی که در حوزه مجازات ها باید به آن رسیدگی های لازم صورت بگیرد. ما آرزو داریم چنین اتفاقی نیافتد و ما به بتوانیم به هر صورت این اعتمادی را که مردم به قوه دارند رو به افزایش ببریم.

وی یادآور شد:حجم بالای پرونده‌ها و تراکم آن و دعاوی‌ای که بین اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد از جمله مشکلاتی است که قوه قضاییه با آن روبرو است. 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: بنابراین باید به گونه‌ای مدیریت شود که خروجی کار عدالت بر مبنای قانون باشد. این انتظار وجود دارد و باید این رویکرد وجود داشته باشد و بر غنای آن نیز افزوده شود. ما از قوا به طور عام و قوه قضاییه به طور خاص توقع داریم که این غنا و افزایش تکاملی را در بعد اجرای قوانین و عدالت داشته باشیم.

کد N478145