اورشلیم پست گزارش داد

موضع مقامات صهیونیست نسبت به رویارویی موگرینی با مذاکرات هسته‌ای ایران

مذاكرات ايران و گروه 1 5,اتحاديه اروپا,مذاكرات هسته‌اي

روزنامه اورشلیم پست با اشاره به انتخاب مسئولان جدید اتحادیه اروپا نوشت: خانم موگرینی که قرار است جای کاترین اشتون را بگیرد بسیار بی‌تجربه است،‌ از این رو مشخص نیست که وی تا چه اندازه آماده است با مسائل پیچیده همچون مذاکرات هسته‌ای ایران برخورد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست در پی انتخاب مسئولان جدید اتحادیه اروپا در گزارشی نوشت: مقامات اسرائیلی از انتخاب رئیس جدید شورای اروپا به گرمی استقبال می‌کنند، اما در مورد فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه ایتالیا که قرار است به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جای کاترین اشتون را بگیرد کمی محتاط هستند.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه آورد: دلیل احتیاط بیشتر مقامات اسرائیلی در مورد این زن 41 ساله این است که آشنایی بسیار کمی با او دارند.

یک مقام رژیم صهیونیستی در این باره گفت: وی تقریبا" ناشناخته است و مشخص نیست که تا چه اندازه آماده است تا با پرونده‌های پیچیده‌ای همچون مذاکرات هسته‌ای ایران برخورد کند.

کاترین اشتون که سرپرستی مذاکرات گروه 1+5 با ایران در خصوص برنامه هسته ای این کشور را بر عهده دارد، نقشی کلیدی در رهبری این مذاکرات پیچیده داشته است.

همچنین یک مقام دیگر تل‌آویو در پی انتخاب موگرینی به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وی را فردی کم‌تجربه خواند که این مسأله برقراری ارتباط قوی با وی را ممکن می‌کند.

اورشلیم پست در ادامه نوشت: از نظر اسرائیل مواجه بودن با یک دیپلمات جوان و بی‌تجربه در این پست می‌تواند سودمند باشد چون این شرایط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد در عرصه سیاسی خارجی در مقایسه با بروکسل حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند.

انتهای پیام

کد N477746