با اشاره به سخنان رییس‌جمهور در نشست خبری؛

ابوطالبی: سیاست خارجی را عرصه منازعات داخلی نکنیم

سیاسی

معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهور اظهار داشت: سیاست خارجی حوزه منافع ملی، ودیپلماسی دکترروحانی مصداق اعتدال است؛ سیاست خارجی را عرصه منازعات داخلی نکنیم.

معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهور اظهار داشت: سیاست خارجی حوزه منافع ملی، ودیپلماسی دکترروحانی مصداق اعتدال است؛ سیاست خارجی را عرصه منازعات داخلی نکنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حمید ابوطالبی در صفحه توییتر خود با اشاره به مصاحبه مطبوعاتی رییس جمهور درهفته دولت، آن را دارای دونکته بسیارمهم دانست وگفت: این دو نکته عبارت است از قانون گرایی و تبعیت ازقانون درسیاست داخلی و حاکمیت منافع ملی درعرصه سیاست خارجی.

وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رییس جمهور درخصوص موضوع آمریکا مبنی بر اینکه برای دیدار با اوباما برنامه‌ای ندارد و آمریکا در مذاکرات هسته‌ای مشکل اصلی ماست، آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی نیست و آمریکا در اعمال تحریم های غیرقانونی وخلاف حقوق بشر به ملت ایران ظلم می کند، خاطر نشان کرد: این محورها نشان داد که در زمینه دوجانبه،هسته ای، منطقه ای، بین المللی، تلاش‌های دوطرف برای اعتمادسازی چندان موفق نبوده وهنوزراه درازی درپیش است.

به گفته وی، این چهارمحورنشان داد که برای اعتمادسازی باید گامهای دیگری را هم برداشت، و از اروپا تا روسیه وچین را به گونه‌ای جدی‌تر مدنظر قرارداد.

ابوطالبی ادامه داد: روحانی که خود سکان هدایت دیپلماسی را دراین دریای طوفانی دردست دارد، می بایست گاهی تُند براند و زمانی کُند؛ تا کشتی ازاین امواج سهمگین عبورنماید، لذا درجایی که هدایت رهبری وسکان داری رییس جمهور و حمایت ملت وجود دارد، نه مذاکره با آمریکا عده‌ای را دلواپس کند ونه پرخاش به آمریکا کسی را دلاور.

وی افزود: در این خصوص برداشت ها ونظرات گوناگونی ازسیاسیون ومتفکرین دررسانه ها ارائه شده که ارزشمنداست، از جمله این نظرات علام نقض وشکست تفاهم ژنو، همچنین ابهام درسیاست دولت تدبیروامید است.

وی تصریح کرد: سیاست خارجی حوزه منافع ملی، ودیپلماسی دکترروحانی مصداق اعتدال است؛ سیاست خارجی را عرصه منازعات داخلی نکنیم.

انتهای پیام

کد N477490