جانشین فرمانده کل ارتش:

پدافند هوایی همواره در حالت آماده‌باش است

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ارتش,رژيم صهيونيستي,فلسطين

جانشین فرمانده کل ارتش اظهار داشت: پدافند هوایی پس از پایان جنگ، شروع به بازسازی، ارتقاء و آماده سازی خود در همه‌ی عرصه‌ها کرد و از زمان دفاع مقدس تا امروز حتی یک شب و روز را نیز بدون شرایط آماده‌باش نگذرانده است.

جانشین فرمانده کل ارتش اظهار داشت: پدافند هوایی پس از پایان جنگ، شروع به بازسازی، ارتقاء و آماده سازی خود در همه‌ی عرصه‌ها کرد و از زمان دفاع مقدس تا امروز حتی یک شب و روز را نیز بدون شرایط آماده‌باش نگذرانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترکی که با حضور یگان‌های نمونه از نیروهای سه گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی به یگانهای نمونه سپاه پاسداران ونیروی انتظامی در ستاد قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) برگزار شد، با اشاره به مقاومت مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم اظهار کرد: پیروزی مقاومت فلسطین در مقابل رژیم نحس و نجس صهیونیستی و حامیان آن از جمله سردمداران مستکبر آمریکا را در جنگ 51 روزه غزه تبریک می‌گوییم.

وی خاطر نشان کرد که این پیروزی از این جهت دارای اهمیت مضاعف است که بار دیگر بر قدرت مقاومت به صراحت تاکید کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این که منظور از مقاومت یک نام و یا گروه نیست بلکه منظور یک معنا و مفهوم است، گفت: منظور من از مقاومت نه یک اسم یا گروه بلکه یک معنا ، مفهوم و روشی که امروز در ادبیات سیاسی و نظامی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.

موسوی با تاکید بر این که امروز می‌توانیم قدرت مقاومت را در کنار سایر عوامل قدرت و عوامل قدرت آفرین به کار ببریم، خاطر نشان کرد: امروز در کنار قدرتهای سیاسی و نظامی و اقتصادی و قدرت‌های ناشی از وسعت سرزمینی و جمعیتی قدرت مقاومت را مشاهده خواهیم کرد که در نهایت پیروز خواهد شد.

فرمانده‌ی کل ارتش در ادامه با بیان اینکه در تاریخ سراغ نداریم که ملتی توانسته باشد با تسلیم آرمانها، ارزشهای خود را حفظ کند، گفت: امروز نه تنها مفهوم قدرت مقاومت می‌تواند درکنار سایر مولفه‌ها و ابزارهای قدرت قرار بگیرد بلکه گاه مشاهده می‌کنیم که قدرت مقاومت در برابر آنهایی که قدرت سیاسی، اقتصادی ، و نظامی را با هم دارند به پیروزی رسیده است. امروز مستضعفان استکبار ستیز عالم می‌توانند بیش از پیش به قدرت خود آگاه و امیدوار باشند.

موسوی با اشاره به نامگذاری دهم شهریور ماه به نام روز پدافند از سوی فرماندهی کل قوا تاکید کرد: پدافند هوایی در کشور ما چه در دوران دفاع مقدس چه در دوران پس از جنگ و چه امروز شناسنامه‌ای سراسر افتخار دارد. با برنامه‌ها و اقدامات خوبی که صورت گرفته است به خواست خدا در آینده از پدافند هوایی پیشرفت‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به عملکرد پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس پدافند هوایی علاوه بر تامین امنیت صحنه‌های نبرد و خطوط مقدم جبهه‌ها وظیفه‌ی حفاظت و دفاع هوایی از شهرها و مراکز مهم راهبردی را نیز بر دوش می‌کشید.

وی افزود: پدافند هوایی پس از پایان جنگ مانند سایر نیروهای مسلح با شناخت و درک صحیحی که از آینده و تهدیدات پیش رو داشت شروع به بازسازی ارتقاء و آماده سازی خود در همه‌ی عرصه‌ها کرد. همه این تلاش‌ها در شرایطی بود که پدافند هوایی از زمان دفاع مقدس تا به امروز حتی یک شب و روز را نیز بدون شرایط آماده باش نگذرانده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: این که ما هر از چند گاهی می‌شنویم که پرواز غیر مجازی به زمین نشانده شده یا متجاوزی ساقط شده

پدافند هوایی شناسنامه‌ای سراسر افتخار دارد

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به عملکرد و دستاوردهای قراردادگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء تاکید کرد: پدافندهوایی چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران پس از جنگ دارای شناسنامه‌ای سراسر افتخار است .

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر این که نقطه عطف مسیر رشد پدافند در شهریور ماه سال 87 و به فرمان فرماندهی کل قوا شکل گرفت، خاطر نشان کرد: امروزکه 6 سال از تاسیس قرارگاه پدافند هوایی ارتش می‌گذرد مشاهده می‌کنیم که با وجود تحریم‌های همه جانبه استکبار توانسته‌ایم با بهره‌گیری از فرصتهای علمی مراکز دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان و همچنین تعامل با مراکز تحقیقاتی و نیروهای مسلح اقدام به طراحی و ساخت انواع تجهیزات پیشرفته پدافند در حوزه کشف و شناسایی کنیم.

وی با اشاره به رادارهای راهبردی پدافند هوایی خاطر نشان کرد: این رادارها قادر هستند هرگونه فعالیت و تحرکات هوشمند در فراسوی مرزها را نیز رصد کنند.

وی در پایان با اشاره به تاکیدات مجامع بین‌المللی بر امنیت آسمان کشول خاطر نشان کرد: سابقه‌ی دوران دفاع مقدس و همچنین رشد و آمادگی روز افزون پدافند هوایی کشور باعث شده است که دشمنان در محاسبات خود به این نتیجه برسند که هزینه‌ی تجاوز به آسمان ایران هزینه‌ای بسیار گزاف و سنگین خواهد بود. از طرفی دیگر نیز سازمانهای بین المللی بارها بر امنیت آسمان ایران که توسط پدافند هوایی تامین می‌شود تاکید کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N477151