نمودار تحلیلی اظهارات رئیس جمهور در کنفرانس خبری/ سهم بالای دیپلماسی

حسن روحانی,دولت یازدهم,مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

حسن روحانی چهارمین کنفرانس خبری اش بیشتر به دیپلماسی اختصاص یافت. پاسخ های روحانی هم شفاف بود تا نشان دهد که

محمود عزيزي: در چهارمین کنفرانس خبری در مجموع رئیس جمهور در مجموع 115 دقیقه اظهارات و پرسش و پاسخ هایش با خبرنگاران  صریح تر از گذشته درباره دیپلماسی سخن گفت. جدا از 25 دقیقه سخنان ابتدایی روحانی در حوزه های مختلف و برنامه های مختلف، سهم حوزه دیپلماسی بیشترین سهم را در پاسخ های روحانی با 28 دقیقه داشت.

سیاست داخلی با 13 دقیقه، اقتصاد با 12 دقیقه  ، اجتماع با 4 دقیقه و فرهنگ با 2 دقیقه رتبه های بعدی در  پاسخ های رئیس جمهور داشت.

رئیس جمهور اگر چه در موضوع هسته ای همچنان از خوشبینی هایش گفت، اما در پاسخ به سوال هایی درباره دیدارش با اوباما  یا سفر به عربستان به صراحت گفت که «دیداری با اوباما نخواهد داشت» و «قصدی برای سفر حج در سال جاری ندارد.»

سال قبل بود که وقتی قبل از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل خبرنگاری از او درباره احتمال دیدار با رئیس جمهور آمریکا پرسید گفت :« در دنیای سیاست همه چیز ممکن است.»

اگر چه برای مخاطبان داخلی این گفت وگو اقتصاد اهمیت اول را داشت، اما خبرنگاران بیشتر از روحانی درباره تحریم های جدید آمریکا، روابط منطقه ای با عربستان  و ترکیه و چشم انداز مذاکرات جامعه هسته ای سوال کردند.

 رئیس جمهور در عین حال در این گفت وگو هم با مخالفان دولتش سخن گفت و آنها را از افراط بر حذر داشت و هم به حامیانش یادآور شد که وعده هایی که داده است را فراموش نکرده است.

درباره پهنای باند اینترنت هم به طور مشخص از این حرکت دفاع کرد تا موضع رئیس جمهور درباره حاشیه هایی که این روزها درباره اقدام وزارت ارتباطات به وجود آمده است، مشخصا از وزیر دفاع کند.

 

29212

برای دیدن نمودار در ابعاد بزرگتر اینجا را  کلیک کنید.

کد N474707