احضار طاهر القدری به دادگاه

حکم احضار به دادگاه رهبر حزب تحریک عوامی پاکستان و 71 تن از فعالان این حزب صادر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا، اتفاق عباسی، قاضی ضد تروریسم پاکستانی، اعلام کرد، به طاهر القدری، رهبر حزب تحریک عوامی پاکستان و 71 تن از فعالان حزب او دستور داده است تا در تاریخ پنج سپتامبر در دادگاه حاضر شوند.

طاهر القدری و عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، 15 اوت در تلاش برای استعفای نخست‌وزیر پاکستان، اعتراض خود را آغاز کردند. آن‌ها نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان را به تقلب در انتخابات عمومی سال 2013 متهم می‌کنند.

از آن به بعد در قسمت‌های مختلف پاکستان اعتراضات ادامه داشته است.

به گفته پلیس، این 71 فعال حزب عوامی پاکستان، در حمله به پلیس و زخمی کردن بیش از 76 مامور در راهپیمایی اعتراضی 8 اوت، شرکت داشته‌اند.

پلیس پرونده‌ای تحت عنوان فعالیت تروریستی برای این فعالان باز کرده است.

گفت‌و‌گوها بین دولت و نمایندگان احزاب عوامی و تحریک انصاف پاکستان نتوانست بن‌بست سیاسی بین دو طرف را از بین ببرد، به همین دلیل به دستور دولت ارتش تلاش می‌کند تا نقش تسهیل‌کننده این گفت‌و‌گوها را بازی کند.

عمران خان و القدری روز پنج‌شنبه رییس ارتش را به عنوان میانجی و ضامن در مسیر حل بحران سیاسی کنونی پذیرفتند.

ژنرال راحیل شریف، روز جمعه با دو رهبر مخالفان دیدار جداگانه برگزار کرد. با این حال، نواز شریف به پارلمان گفته است، این عمران خان و القدری بوده‌اند که درخواست دیدار با ژنرال شریف را مطرح کرده‌اند و او به رییس ارتش اجازه داده است تا با رهبران مخالفان دیدار داشته باشد.

انتهای پیام

کد N474469