نتانیاهو: شدیدترین ضربات به حماس وارد شد

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم در سخنانی برای سرپوش گذاشتن بر شکست این رژیم در جنگ خود به نوار غزه مدعی شدند که جنبش حماس تمامی خواسته‌های خود را رها کرد و "متحمل شدیدترین ضربه‌ها در تاریخ خود شد".

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون این رژیم مدعی شد: جنبش حماس در جریان عملیات "صخره سخت" شدیدترین ضربه‌ها را در طول تاریخ خود متحمل شد.

وی با این ادعا که حماس تمامی خواسته‌های خود را رها کرد، افزود: زود است که بدانیم مجددا جنگی علیه این جنبش رخ خواهد داد یا خیر.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عنوان داشت: اسرائیل احتمالا در آینده مجبور می‌شود با روش‌های دیگری در نوار غزه فعالیت داشته باشد.

وی همچنین در مصاحبه دیگری با شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که "محمود عباس"، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین باید بین صلح با تل‌آویو یا صلح با حماس یک گزینه را انتخاب کند.

نتانیاهو مدعی شد: محمود عباس این مساله را درک کرده است که اگر اسرائیل طرح حماس برای براندازی وی را فاش نمی‌کرد،‌ حماس باعث براندازی محمود عباس می‌شد.

همزمان‌، "موشه یعالون"، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون این رژیم مدعی شد: در غزه اسلکه دریایی وابسته به حماس ساخته نخواهد شد،‌ چرا که این اقدام با منافع اسرائیل، مصر و حتی تشکیلات خودگردان فلسطین منافات دارد.

وی با بیان این که رژیم صهیونیستی به هرگونه حمله‌ای از نوار غزه به شدت پاسخ می‌دهد، افزود: عملیات صخره سخت با پیروزی اسرائیل پایان یافت که این پیروزی در دو عرصه نظامی و سیاسی مشهود است. حماس مجبور شد تا آتش‌بس را بدون تحقق هیچ یک از شروطی که برای برقراری آتش‌بس مطرح کرده بود، بپذیرد.

انتهای پیام

کد N474045