۰
جانشین فرمانده کل ارتش:

مؤلفه قدرت نظامی یکی از تعیین‌کننده‌ترین لازمه‌های حیات یک ملت است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست داخلی,امیر عبدالکریم موسوی,جانشین فرمانده کل ارتش

امروز بدون کوچک‌ترین تغییری می‌توانیم در کنار مؤلفه‌های قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی، سرزمینی و جمعیتی؛ قدرت مقاومت را به عنوان یک مفهوم بدانیم چرا که مقاومت می‌تواند در کنار سایر مؤلفه‌های قدرت مستضعفان عالم را به این مؤلفه امیدوار کند.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: امروز با حوادثی که شاهد آن هستیم بیش از همیشه بر همه اثبات شده که قدرت لازمه حیات یک ملت است و مؤلفه نظامی قدرت یکی از تعیین‌کننده‌ترین مؤلفه های آن است.

به گزارش ایلنا، امیرعبدالرحیم موسوی در مراسم آغاز دوره‌های بیست و پنجم و نهم حرفه‌ای دافوس آجا که صبح امروز برگزار شد با اشاره به پیروزی مقاومت فلسطین بر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این پیروزی از این جهت که بار دیگر به صراحت بر قدرت مقاومت تأکید و آن را تأیید کرد اهمیت مضاعفی دارد.

وی با بیان این که منظور از مقاومت؛ معنا، مفهوم و روش آن است؛ افزود: امروز بدون کوچک‌ترین تغییری می‌توانیم در کنار مؤلفه‌های قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی، سرزمینی و جمعیتی؛ قدرت مقاومت را به عنوان یک مفهوم بدانیم چرا که مقاومت می‌تواند در کنار سایر مؤلفه‌های قدرت مستضعفان عالم را به این مؤلفه امیدوار کند.

موسوی در ادامه تصریح کرد: پیشنهاد بنده به دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش این است که به هر مقطع زندگی خود به عنوان یک مأموریت نگاه کنند و آن را مهم‌ترین کار ارتش بدانند. در این صورت بازده، نتیجه و بهره‌وری آن متفاوت خواهد بود.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: امروز با حوادثی که شاهد آن هستیم بیش از همیشه بر همه اثبات شده است که قدرت، لازمه حیات یک ملت است و مؤلفه نظامی قدرت اگر مهم ترین نباشد قطعاً یکی از مهم ترین و تعیین‌کننده‌ترین مؤلفه‌هاست.

امیر موسوی تأکید کرد: علم هم قدرت است و هم با واسطه قدرت‌آفرین می‌شود و دافوس محل تلاقی این دو مؤلفه قدرت است. یعنی هم عالی‌ترین سطح علم نظامی‌گری و هم عالی‌ترین سطح نظامی‌گری علمی است.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین هدف دافوس این است که برای ادامه حیات مستقل و سربلند ملت ایران تلاش ‌کند.

وی ادامه داد: سند راهبردی تربیت و آموزش ارتش سه چهار سالی است که تهیه، تصویب و ابلاغ شده است. همچنین سند راهبردی علم و فناوری ارتش نیز با تلاش محققین تهیه و تصویب شده و اخیراً نیز ابلاغ شده است.

شایان ذکر است این دوره از دافوس آجا، دوره 25 و 9 حرفه ای دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش است که برای آموزش مقطع کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی در گرایش های زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی، پشتیبانی خدمات رزمی، جنگال و سایبر پذیرفته شده و از میان افسران واجد شرایط یکان های ارتش، وزارت دفاع، ستاد کل، ناجا و کشورهای دوست و هم پیمان می باشند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.