یک شبکه آلمانی فاش کرد: فعالیت دفتر داعش در استانبول

فارس نوشت:


یک شبکه تلویزیونی آلمانی اعلام کرد که تکفیری‌های داعش از طریق یک دفتر غیر رسمی در استانبول عملیات حمایت و امداد به عناصر خود در سوریه و عراق را مدیریت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری «الشرق الاوسط»، یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلمان اعلام کرد که تکفیری‌های داعش در شهر استانبول واقع در شمال غرب ترکیه یک دفتر غیر رسمی دارند که از طریق آن عملیات حمایت و امداد به عناصر خود در سوریه و عراق را مدیریت می‌کنند.

خبرگزاری «اخلاص» ترکیه نیز جمعه به نقل از شبکه 1 آلمان نوشت: بر اساس برخی اطلاعات به دست آمده، در منطقه «فاتح» استانبول یک دفتر غیررسمی وجود دارد که از سوی ترکهای مرتبط با داعش اداره می‌شود و وظیفه آنها تسهیل انتقال افراد مسلح خارجی که وارد ترکیه می‌شوند و تمایل دارند به سوریه و عراق بروند تا به داعش بپیوندند، است. در قبال این اقدام نیز از هر فرد 400 دلار می‌گیرند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، 2 هزار جوان اروپایی طی چند ماه گذشته به داعش پیوسته‌اند. این افراد وارد استانبول شده‌اند و از آنجا به بهانه گردشگری به آنتالیا رفته‌ و در نهایت وارد مرزهای سوریه و عراق شده‌اند.

همکاری آنکارا با تکفیری‌ها یکی از سوژه‌های تکراری در رسانه‌ها است و بارها اسناد زیادی در این‌باره منتشر شده است.

به عنوان مثال، «محرم اینجه» نماینده حزب جمهوریت خلق ترکیه در جلسه مجلس این کشور فاش کرد دولت این کشور رهبران گروه تروریستی داعش را در بیمارستانهای دولتی درمان می کند.

وی گفت: مازن ابومحمد یکی از فرماندهان داعش در بیمارستان دولتی ترکیه در شهر هاتای درمان می شود. ابومحمد از جمله بیست و هفت سوری بود که در بیماستان هاتای و دیگر بیمارستان ها در شهرهای جنوب ترکیه درمان شدند.

رسانه‌های ترکیه همچنین خبر بازداشت چهار افسر ترک در شهر فلوجه را منتشر کردند که بر آموزش جنگجویان گروه تروریستی داعش نظارت داشتند.

49261

کد N473486