انصاری درجمع خبرنگاران زنجان:

رییس جمهور از هیچ کوششی در دفاع از وزیر علوم دریغ نکرد

دولت

روحانی اراده جدی برای دفاع ازوزیر علوم داشت و در این زمینه دولت به ویژه شخص رئیس جمهور از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت علاوه بر توجه به ساماندهی کشور و اجرای دیپلماسی فعال سیاسی با سایر کشور در زمینه فرهنگ و هنر نیز گام‌های مطلوبی را برداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت لاسلام مجید انصاری شامگاه دیروز در حاشیه بازدید ازهفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب و اولین نمایشگاه مطبوعات استان زنجان در مصاحبه مطبوعاتی خود با خبرنگاران، با اشاره به ظرفیت‌‌ها و شور نشاط فرهنگی استان زنجان، اظهار داشت: شور و نشاط فرهنگی مردم استان زنجان، همانند شور و نشاط سیاسی در انتخابات و شور و نشاط حسینی است.

حجت السلام انصاری با بیان اینکه هنوز گزینه‌ای برای وزیر علوم تصمیم گیری نشده است، گفت: طبق قانون، دولت سه ماه فرصت دارد در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت به ساز و کار مجلس شورای اسلامی احترام می‌گذارد، تصریح کرد: تعامل دولت و مجلس همواره مطلوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه دولت قانون‌مدار است و روحانی خود را فرزند مجلس می‌داند، افزود: حجت‌الاسلام روحانی ۲۰ سال به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی حضور داشته‌اند.

انصاری با بیان اینکه ۹ نفر از همکاران رئیس جمهور دارای سوابق بالایی در مجلس هستند، اظهار داشت: دولت همواره به قوانین عمل کرده است.

مقام ارشد دولت در زنجان، با اشاره به اینکه رئیس جمهور اراده جدی برای دفاع از وزیر علوم داشت، یادآورشد: در این راستا دولت به ویژه رئیس جمهور از هیچ کوششی در این خصوص فروگذار نکرد.

دولت به عدم رای اعتماد مجلس به فرجی‌دانا احترام می‌گذارد

حجت الاسلام انصاری در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه دولت به عدم رای دوباره مجلس به فرجی‌دانا احترام می‌گذارد، تاکید کرد: دولت گرفتار حاشیه‌‌ها نخواهد شد و همچنان به تعامل خود با مجلس شورای اسلامی احترام می‌گذارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، سیاق دولت برای دفاع از فرجی‌دانا را کامل دانست و افزود: از همه ابزارهای قانونی برای حمایت از وزیر علوم استفاده شد و در این زمینه کم‌کاری صورت نگرفت.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه در طول دوران تاریخ انقلاب اسلامی استیضاح‌های مختلفی در مجلس صورت گرفته است، خاطر نشان شد: تنها در چند مورد از این استیضاح‌ها رئیس‌ جمهورشخصا حضور داشته است و عدم حضور رئیس جمهور در این جلسه استیضاح وزیر علوم در کشور به دلیل سفروی به استان اردبیل بود.

این مسئول کشوری در زنجان، برنامه‌ریزی دولت را تعامل با مجلس دانست و خاطر نشان شد: دولت تعامل خود را با مجلس همانند سابق و بیشتر ادامه خواهد داد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۹۲۶ سئوال از دولت از سوی مجلس شده است، گفت: دولت در پاسخگویی به مجلس همواره حضور داشته و نمایندگان دولت در روزهای تعیین شده در مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه سطح تعاملات دولت و مجلس را از نظر کمی و کیفی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این تعاملات روز به روز بیشتر می‌شود.

توجه دولت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

انصاری همچنین در بخشی از سخنان خود، در خصوص عملکرد دولت در زمینه سند چشم‌انداز نیز اظهار کرد: دولت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل کرده و در این زمینه اقدامات مثبتی را انجام داده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، با بیان اینکه الزامات سند توسعه چشم‌انداز، مورد توجه دولت است، ادامه داد: برای اجرای این سیاست‌ها اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور در سال ۹۱ منفی ۵، ۷ بوده است، عنوان کرد: این رشد در سال ۹۲ به ۳، ۷ درصد کاهش یافته و دولت تلاش می‌کند تا پایان سال‌جاری این رشد مثبت شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه منابع مالی در اختیار دولت کم است، گفت: با این وجود تلاش می‌شود با جلب بودجه‌های لازم، اجرای سیاست‌های درست، مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این موضوع مورد توجه باشد.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: ‌ دولت علاوه بر توجه به ساماندهی کشور و اجرای دیپلماسی فعال سیاسی با سایر کشورها در زمینه فرهنگ و هنر نیز گام‌های مطلوبی را برداشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوردر پایان با بیان اینکه دولت در زمینه اقدامات فرهنگی همواره پیشگام بوده است، خاطر نشان کرد: نشاط فرهنگی در استان زنجان، وظیفه دولت را برای توجه بیشتر به این استان افزایش می‌دهد.

کد N473484