جلیلی مطرح کرد،

افزایش اعتماد مردم به دولت بزرگ‌ترین دستاورد دولت یازدهم

دولت,هفته دولت

یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس کاهش شکاف بین دولت و مردم و افزایش اعتماد مردم به دولت و وعده‌های دولت را بزرگ‌ترین دستاورد دولت یازدهم در یک ساله گذشته عنوان کرد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: دولت یازدهم بعد از استقرار تلاش کرده در دو محور سیاست خارجی و اقتصاد اقدامات جدی بعمل بیاورد که خوشبختانه در هر دو بخش هم توانسته با موفقیت عمل کند.

وی با بیان اینکه دولت در مدیریت تورم موفق بوده یادآور شد: البته در بخش‌هایی مثل کمک یا ارائه تسهیلات مناسب و تحرک‌بخشی به حوزه تولید، دولت تا حدودی نسبت به اهداف برنامه‌ی خود موفق عمل نکرده است اگرچه رئیس‌جمهور گفته سال 93 را برای تحرک‌بخشی به تولید هدف قرار داده و ما امیدواریم این بخش از فعالیت‌های دولت در سال 93 به سرانجام برسد.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس یادآور شد: در حوزه سیاست خارجی و سناریوها و استراتژی‌های دولت در این حوزه، تاحدود زیادی آرامش نسبی در نظام بین‌المللی ایجاد شده و به نوعی قدرت چانه‌زنی کشور در مذاکرات افزایش یافته لذا می‌توان گفت این بخش از عملکرد دولت با اهداف و برنامه‌ها تا حدود زیادی منطبق بوده است.

جلیلی ادامه داد: متأسفانه در حوزه فرهنگی آن طوری که انتظار بود تمرکز بر فرهنگ دینی و بومی اتفاق نیفتاده و شاهد مدعای ما وضعیت ناهماهنگی است که در شهرستان‌ها و استان‌ها وجود دارد و نوعی بی‌تحرکی و کم‌تحرکی در این بخش به چشم می‌خورد و اینها نشان می‌دهد دولت نتوانسته برنامه‌های مناسبی در این بخش ارائه کند لذا هنوز حوزه فرهنگ در حاشیه است و باید سریع‌تر باید به ساماندهی مطلوب برسد.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس خواستار نقش‌آفرینی دولت در حوزه اقتصاد بین‌الملل شد و افزود: دولت باید با تقویت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برای حضور پررنگ‌تر و سهم‌بری بیشتر از بازار بین‌المللی زمینه‌سازی کند البته صنایع پتروشیمی و نفت ما در این بخش خوب عمل کرده‌اند اما صنایع مادر مثل خودروسازی، فولاد و چرم هنوز نتوانسته‌اند سهم اصلی را به دست بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: دولت همچنین در بخش سیاست داخلی و ایجاد رویکرد انسجام‌بخشی به فعالیت‌های گروه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کار زیادی در پیش دارد تا بتواند فارغ از تندروی‌ها شرایطی را ایجاد کند تا آن‌ها حضور فعال‌تری در بخش‌های مختلف داشته باشند.

انتهای پیام

کد N472915