پس از یکسال؛ امروز نخستین نشست خبری سخنگوی جدید شورای نگهبان

شورای نگهبان

تهران- ایرنا-نخستین نشست خبری «نجات الله ابراهیمیان» سخنگوی جدید شورای نگهبان امروز (شنبه) با گذشت بیش از یکسال از آخرین نشست خبری سخنگوی سابق این شورا برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نجات الله ابراهیمیان در 23 تیرماه سال 1392 و دوره ششم فعالیت شورای نگهبان با 130 رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان حقوقدان این شورای نگهبان انتخاب شد.

وی که در سال 1344 در شهرستان ˈتنکابنˈ واقع در استان مازندران متولد شد، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تهران اخذ کرد و سپس برای تحصیل در مقطع دکتری عازم فرانسه شد و دکترای حقوق خود را از فرانسه گرفت.

ابراهیمیان در سال 1363 وارد دانشکده علوم قضایی شد و به عنوان کارآموز قضایی به استخدام قوه قضاییه درآمد. دوره کارشناسی را در مدت 3 سال و نیم به پایان برد و سپس تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته حقوق خصوصی در دانشگاه تهران آغاز کرد.

وی در پنجمین سال خدمت، در آزمون اعزام دانشجو به خارج در مقطع دکترای حقوق پذیرفته شد و پس از حدود 5 سال تحصیل، موفق به اخذ دیپلم عالی زبان فرانسه، کارشناسی ارشد ˈحقوق خصوصیˈ و دکترای ˈحقوق تعهداتˈ از کشور فرانسه شد.

سخنگوی شورای نگهبان پیش از این مسوولیت های دادیاری دادگستری، ریاست شعب دادگاه عمومی و مستشاری، ریاست شعب دادگاه تجدید نظر استان تهران، مدیرکل امور پارلمانی وزارت دادگستری، معاونت دادستان انتظامی قضات و عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه شهید بهشتی را در کارنامه کاری خود دارد.

سیام(2)1429**1572
کد N472890