در بحبوحه ادعاهای تازه علیه روسیه؛

ارتش آمریکا تانک های خود را به شرق اروپا اعزام می کند

رزمایش,اروپا

تهران - ایرنا - مقام های وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند نیروهای ارتش این کشور با شماری تانک بزودی عازم شرق اروپا می شوند تا به متحدان آمریکا در خصوص ˈمداخله روسیه در اوکراینˈ اطمینان خاطر دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، ˈوانیسا هیلمنˈ سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: حدود 600 سرباز آمریکایی از تیپ اول لشکر یکم زرهی در ماه اکتبر (مهر ماه) به لهستان و کشورهای حوزه دریای بالتیک اعزام می شوند تا در رزمایش هایی شرکت کنند.

وی افزود: این سربازان جانشین نیروهای واحد چتربازی می شوند و این یک گردش نیروی سه ماهه است.

این سخنگوی پنتاگون گفت: نیروهای جدید اعزامی به شرق اروپا ، از ˈتیپ اسب آهنینˈ مستقر در ایالت تگزاس هستند که با تانک های ˈام-1آبرامزˈ و خودروهای زرهی واحد پیاده نظام اعزام می شوند.

به گفته وی ، فرماندهان آمریکایی یک رشته رزمایش ها و فعالیت های آموزشی را در مرزهای شرقی ˈناتوˈ برنامه ریزی کرده اند تا به متحدان نگران از حمایت روسیه از جدایی طلبان اوکراین ، اطمینان خاطر دهند.

آمریکا پیش از این نیز جنگنده های ˈاف -16ˈ برای شرکت در ماموریت های گشتزنی هوایی بر فراز کشورهای بالتیک، به لهستان اعزام کرده است.

اوکراین و کشورهای غربی ، روز پنجشنبه روسیه را به ورود مستقیم به نبردها در اوکراین متهم کردند.

در حالی که شورای امنیت سازمان ملل در تدارک برگزاری جلسه فوق العاده ای برای بررسی اوضاع اوکراین است ، ناتو ادعا کرد که دستکم یک هزار سرباز روس در جبهه نبرد در اوکراین حضور دارند و از جدایی طلبان طرفدار روسیه حمایت می کنند.

رسانام**1078** 3404
کد N471252