ورود 62 سرباز اوکراینی به روستوف/ اظهارات قابل تامل لاوروف درباره مقابله با غرب

آمریکا اروپا

هشدار مسکو درباره فعالیت ناتو در مرز روسیه، ورود 62 سرباز اوکراینی به روستوف و اظهارات قابل تامل لاوروف درباره مقابله با غرب از جمله تحولات مرتبط با ناآرامی های اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری مهر، راشاتودی با اشاره به هشدار سفیر روسیه در جمع خبرنگاران در مسکو درباره فعالیت نیروهای ناتو در مرز این کشور به نقل از "الکساندر گروشکو"  گزارش داد که استقرار و فعالیت نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در چگونگی برنامه‌ ریزی‌ ها و ملاحظات امنیتی روسیه تاثیر به سزایی دارد.

روسیه که پیشتر از ایجاد پایگاه‌های بیشتر در شرق اروپا و منطقه بالکان به منظور مقابله با هر تهدید آشکار علیه روسیه خبر داده بود، بار دیگر هشدار داد که به تهدیدات وارده علیه این کشور پاسخ می دهد.

گروشکو همچنین از آمادگی روسیه برای مذاکره مستقیم با آمریکا درباره کنترل و عدم اشاعه تسلیحات از جمله پیمان منع استفاده از موشک‌ های هسته‌ ای میان برد خبر داد.

نیکولای سینیتسین سخنگوی اداره مرزبانی سرویس امنیت فدرال روسیه در منطقه روستوف نیز با اشاره به ورود 62 سرباز اوکراینی به منطقه روستوف روسیه با هدف پناهندگی اعلام کرد که این افراد از مرز روسیه عبور و خواستار ورود به منطقه شرامکو شده اند.

خبر دیگر اینکه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو در پی مقابله با غرب نیست، در عین حال گفت روسیه در پی تجزیه اوکراین و همچنین افزایش تحریم ها نیست.

وی با اشاره به تضعیف تلاشهای روسیه برای مقابله با تهدیدهای جهانی به دست آمریکا و اتحادیه اروپا تاکید کرد که مسکو بیش از هر کشور دیگر علاقه مند به تقویت حقوق بین‌ الملل است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بارها بر ضرورت مبارزه با تروریسم بر اساس قوانین بین الملل و همراه با احترام به حاکمیت کشورها تاکید کرده و گفته اگر نظامیان آمریکا برای حمله به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه و دیگر کشورها همچون عراق همکاری می کنند این امر باید با هماهنگی با دولت های قانونی صورت گیرد.