حماس: ادعاهای اخیر نتانیاهو احمقانه است/ اسرائیلیها بدانند نتانیاهو در مقابل حماس تسلیم شد

آفریقا و خاورمیانه

سخنگوی جنبش حماس با اشاره به ادعاهای اخیر نتانیاهو مبنی بر محقق نشدن مطالبات حماس در توافق آتش بس اعلام کرد که این اظهارات واقعا احمقانه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "سامی ابوزهری" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطی(حماس) در واکنش به اولین اظهارات "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از برقراری آتش بس در نوار غزه و دروغ پردازیهای وی اعلام کرد که اظهارات نتانیاهو تلاشی است برای توجیه شکست رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت و اقدامات شجاعانه گروههای مقاومت در نوار غزه که زندگی را در اسرائیل فلج کرد.

 وی در ادامه افزود: در خصوص ادعاهای نتانیاهو در باره محقق نشدن مطالبات حماس در توافق آتش بس اخیر  باید بگویم که این اظهارات واقعا احمقانه است و با متن توافقنامه ای که صورت گرفته است مغایرت دارد و مفاد این توافقنامه کاملا برعکس تصریحات نتانیاهو در این زمینه است

وی اظهار داشت: یکی از شروط اسرائیل برای برقراری آتش بس تحویل جسد دو نظامی اسرائیلی به هلاکت رسیده توسط گروههای مقاومت بود که حماس مناقشه در این زمینه را در دوره کنونی نپذیرفت.

 سخنگوی حماس تاکید کرد: نتانیاهو در مقابل حماس تسلیم شده است و اسرائیلیها باید این نکته را که وی سعی در پنهان کردنش دارد بدانند.

 نتانیاهو پیشتر اعلام کرده بود که هیچ کدام از مطالبات حماس در توافق اخیر برای برقراری آتش بس فراگیر در نوار غزه محقق نشده است.