تماس تلفنی ظریف با رهبران مقاومت فلسطینی

فلسطين,محمدجواد ظريف

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با رمضان عبدالله شلح، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس با تبریک پیروزی‌های مردم غزه و گروه‌های مقاومت فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی از ایستادگی قهرمانانه مردم غزه در مقابله با این تجاوزات ظالمانه تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ظریف چهارشنبه شب با اشاره به حملات و تجاوزات 50 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه، تداوم پیگیری‌های سیاسی و حقوقی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در مجامع بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی، پیروزی مقاومت را تصدیقی بر ادعای کذب شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی دانست و ابراز امیدواری کرد که این پیروزی مقدمه‌ای برای پیروزی‌های بزرگتر در تحقق اهداف مردم مظلوم فلسطین و احقاق کامل حقوق مردم از جمله رفع اشغال، بازگشت آوارگان، تشکیل دولت مستقل فلسطینی و آزادی قدس شریف باشد.

ظریف با اشاره به حجم گسترده خرابی‌های ناشی از جنایات رژیم صهیونیستی افزود بدون شک بازسازی غزه کار زیادی می برد و امیدوارم جامعه بین الملل و کشورهای اسلامی در این راه سریعا وارد عمل شوند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر حضور جدی کشورمان در کنار فلسطینیان، آمادگی ایران برای درمان مجروحان حملات رژیم اشغالگر قدس، ارسال کمک‌های انسان دوستانه و کمک به بازسازی غزه را اعلام کرد.

رهبران مقاومت فلسطین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشریح آخرین وضعیت غزه و پیروزی‌های اخیر از تلاش گسترده دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه تقدیر و تاکید کردند جمهوری اسلامی ایران نقش عمده ای را در این پیروزی‌ها داشت.

رهبران مقاومت با تجلیل از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای کاستن از درد و اندوه مردم فلسطین افزودند: بدون حضور ایران در کنار مقاومت، این پیروزی محال بود .

خالد مشعل در این مذاکره تلفنی اظهار کرد: دشمنان به دنبال تضعیف مقاومت بودند اما در اثر مقاومت مجبور به پذیرفتن توافق با طرف فلسطینی شدند که این امر پیروزی مردم و مقاومت فلسطین را موجب شد.

کد N470341