قسام: غزه رژیمی را شکست داد که ارتش‌های بزرگ از شکست آن عاجز بودند

حماس

سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت سلامی فلسطین "حماس" تاکید کرد که مقاومت موجب وحدت ملت فلسطین و پایان دادن به دودستگی و اختلافات آنان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، ابوعبیده، سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام، در بیانیه نظامی به اسم شاخه های نظامی گروه های مقاومت فلسطین تصریح کرد: پس از این نبرد دیگر بازگشت به اختلافات گذشته ممکن نخواهد بود و کسی نمی تواند از مسئولیت های ملی خود شانه خالی کند، پیروزی در جنگ 51 روزه غزه خط قرمزی است که کسی حق تخطی از آن را ندارد.

وی افزود: دیگر کسی حق ندارد به گذشته بازگردد و همه باید با حس مسئولیت پذیری به وظایف خود عمل کرده و در راستای عمران و بازسازی غزه و التیام دادن زخم های ملت فلسطین گام بردارند.

سخنگوی گردان های قسام خواستار بازنگری در ساختار فعالیت های ملی داخلی فلسطین شد و تاکید کرد که بیش از این نباید موسسات و نهادهای ملی بسته باشد یا بخش هایی از جریان ها و گروه های فعال فلسطینی از عرصه کنار زده شوند.

ابو عبیده تصریح کرد که پس از نبرد جاری در غزه برای همه ثابت شد که صرف مذاکره و فعالیت های سیاسی برای بازپس گیری حقوق سلب شده ملت فلسطین کفایت نمی کند، بلکه در کنار این گزینه ها باید گزینه مقاومت هم مطرح باشد زیرا دشمن جز زبان زور و قدرت زبان دیگری را نمی فهمد.

وی به رهبران مقاومت اطمینان داد که ملتی عظیم در کنار آن ها ایستاده که هرگز به دشمن صهیونیستی اجازه نمی دهد از آن ها امتیازگیری کند.

ابو عبیده اظهار داشت که غزه بر دشمن صهیونیستی پیروز شد زیرا توانست نیروهای خود را به پشت خطوط دشمن فرستاده و ضربات سختی به آن وارد کند. همچنین مقاومت توانست عمق اراضی اشغالی را به لرزه در آورد و به صهیونیست ها ثابت کرد که در هیچ کجا از این سرزمین امنیت ندارند و ده ها هزار از آن ها را از خانه های خود فراری داد و بیش از شش میلیون نفر را نیز راهی پناهگاه ها کرد.

وی خاطر نشان کرد که غزه و مقاومت کاری کردند که تمامی ارتش های بزرگ از انجام آن عاجز بودند، از زمین و هوا دشمن را به محاصره درآورد و لرزه بر اندام آن انداخت و تمامی امید و آرزوهای آنان برای خلع سلاح مقاومت و یا تضعیف آن را نقش بر آب کرد و نظریه امنیت و استراتژی دولت عبری را به کلی از بین برد و چنان ضربه ای به پیکره ارتش عبری وارد آورد که به مایه تمسخر و خنده جهانیان تبدیل شد.

سخنگوی قسام همچنین تصریح کرد که مقاومت ثابت کرد که دشمن صهیونیستی در زمینه های اطلاعاتی هم بسیار ضعیف است و مقاومت هرگز در برابر آن کم نمی آورد.

ابو عبیده اشاره کرد که بانک اهداف دشمن صهیونیستی مساجد، منازل، مدارس، بیمارستان ها و کودکان بودند اما مقاومت تانک های مرکاوا و افسران نخبه و برجسته ارتش عبری را هدف قرار داد.

وی تاکید کرد که مقاومت امید یه آزاد سازی قدس را در دل یک میلیارد و نیم مسلمان در سراسر جهان زنده و ثابت کرد که راه رسیدن به قدس بسیار نزدیک است و تنها به اندکی همت و اراده نیاز دارد.

ابو عبیده اظهار داشت که مقاومت توانست تمامی اقشار و جریان های جامعه فلسطین را دور هم جمع کند و اکنون دستی بالاتر از دست مقاومت وجود ندارد.

وی این پیروزی بزرگ ملت فلسطین را به ارواح شهدا، مجاهدان، اسرای فلسطینی در داخل زندان های صهیونیستی، پزشکان، امدادگران، اصحاب رسانه و تمامی نیروهای پلیس که سرمایه ها و پشتوانه همیشگی مقاومت هستند، تقدیم کرد.

انتهای پیام

کد N470260