نماینده مجلس: به مدیرانی مانند شهید رجایی برای اداره کشور نیاز داریم

دولت 93,مدیر

قم - ایرنا - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اداره کشور نیازمند مدیرانی همچون شهید رجایی هستیم که خود را برای خداوند خالص کنند و از پیرایه ها به دور باشند.

ˈالیاس نادرانˈ چهارشنبه شب در نخستین گردهمایی ˈخبرنگاران فعال جبهه انقلاب اسلامی در قمˈ، با اشاره به ویژگی های شهید محمد علی رجایی گفت: این شهید دارای فضایل اخلاقی بسیاری بود و از جمله افرادی بود که نقشی اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

وی اظهار کرد: با اینکه شهید رجایی در میان افرادی منحرف از نظر اعتقادی و سیاسی و در یک سلول در زمان شاه زندانی بود اما به هیچ کدام از آن گرایش های فکری انحرافی دچار نشد و اعتقاداتش و خط اصیل اسلام ناب محمدی(ص) را حفظ کرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهید رجایی خود را در کوران جریانات تند اول انقلاب حفظ کرد.

نادران، اخلاص را یکی دیگر از ویژگی های این شهید دانست و تاکید کرد: شهید رجایی تنها به تکلیف خود عمل می کرد و با توکل به خدا کار را پیش می برد و به ملاحظات شخصی و جناحی و مقام توجهی نداشت و برای رضای خدا کار می کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهید رجایی با جریانات سیاسی مرزبندی روشنی داشت و آنهایی که دچار انحرافات فکری بودند در مواجه با او دچار شکست می شدند.

وی با اشاره به فتنه سال 88 و بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها فرمودند جریانات سیاسی مرزبندی خود را با دشمنان کشور مشخص کنند، گفت: اختلافات موجود رشد سیاسی کشور را در پی دارد به شرط اینکه ما مرزبندی های خود را مشخص کنیم و رقابت های ما در داخل خانه باشد نه آنکه چشم به بیرون داشته باشیم برای اینکه موقعیتی را به دست آوریم و یا ابزار فشاری را برای حکومت فراهم کنیم تا به جایی برسیم.

نادران، ولایتمداری و ولایت پذیری را از دیگر ویژگی های شهید رجایی برشمرد و گفت: شهید رجایی به عنوان نخست وزیر در مجلس گفت که من مقلد امام، فرزند مجلس و برادر رییس جمهورم و به این ترتیب مرزبندی ها را مشخص کرد و کسانی که به دنبال انحراف بودند به کلی از ایشان قطع امید کردند.

وی تاکید کرد: همین خصوصیات سبب شده است شهید رجایی در اذهان مردم باقی بماند و همگان به دوره مدیریت ایشان غبطه می خورند و برای اداره کشور نیازمند چنین مدیرانی هستیم که خود را برای خداوند خالص کنند و از پیرایه ها به دور باشند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ اظهار کرد: اقتصاد و فرهنگ هر دو از ضروریات اجتماعی کشور است و بخشی از مشکلات اقتصادی ما مربوط به تحریم های ظالمانه دشمن، بخشی به خاطر اشکالات ساختاری اقتصاد ما و بخشی هم به دلیل سوء مدیریت ها است که ممکن است در مدیریت های مختلف اجرایی کشور وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر اظهار کرد: انتظار داریم تا با عبور از رکود و شرایط رکودی فرصت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان فراهم شود که این مساله بسیاری از مشکلات دیگر را رفع خواهد کرد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کنار مساله اقتصادی مساله فرهنگی قرار دارد، خاطرنشان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند توجه به مسائل اقتصادی نباید مانع از توجه مسوولان به حوزه فرهنگ بشود.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به صدور مجوز نسل سوم به اپراتورهای تلفن های همراه توسط مخابرات گفت: با وجود اینکه در موقع تشکیل شورای عالی فضای مجازی تاکید شده بود که باید شبکه ملی اطلاعات ایجاد و پیوست فرهنگی متناسب با آن تصویب شود و بعد از آن به دنبال توسعه پهنای باند و ورود به نسل های سوم و بعدی شبکه مخابرات بشوند اما هیچ کدام را عمل نکردند و مستقیم سراغ دستور کار آخر رفتند.

نادران با بیان اینکه مدت هاست که جلسه شورای عالی فضای مجازی تشکیل نشده است، گفت: هیچ راهبردی در رابطه با شبکه ملی ارتباطات و پیوست فرهنگی و توجه به آثار فرهنگی فضای مجازی نمی شود و همه همت آنها بر این است که اینترنت پرسرعت و نسل های بعدی مخابراتی را داشته باشیم.

وی گفت: انتظار ما از دولت این است که دغدغه ها را همان طور که در حوزه اقتصادی باید تلاش کنند در حوزه فرهنگی هم باید جدی بگیرند و به توصیه دلسوزان کشور توجه کرده و با حسن نظر با آنها برای رشد و اعتلای کشور استفاده و تلاش کنند.

نخستین گردهمایی ˈخبرنگاران فعال جبهه انقلاب اسلامی در قمˈ شب گذشته در سالن مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر برگزار شد.

در این پایان این گردهمایی که با حضور اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولان استان قم برگزار شد از فعالان رسانه ها در جبهه فرهنگی انقلاب در قم تقدیر شد.

7406/ 553/ 605
کد N470235