هنیه: دستان ارتش اسرائیل را در مرز غزه شکسته‌ایم

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که مقاومت فلسطین جنگ را با حمله به حیفا آغاز کرد و با حمله به حیفا به پایان رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل هنیه، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در مراسم باشکوهی که این جنبش مقابل مقر مجلس فلسطین برگزار کرده بود، تصریح کرد: ملت فلسطین که عید فطر را جشن نگرفت، امروز عید پیروزی غزه را جشن می‌گیرد.

هنیه ضمن اشاره به این که پیروزی و دستاورد مقاومت در نبرد "عصف ماکول" به مراتب مهم‌تر و بیشتر از دستاوردهای نبرد "سجیل" است، اظهار داشت: مقاومت در این جنگ ثابت کرد که تا چه اندازه پیشرفت داشته است و پیروزی در این نبرد هزاران برابر ارزشمندتر از پیروزی در نبرد سجیل در سال 2012 است.

وی در ادامه گفت: ما در غزه به خود می‌بالیم که حامی و پشتیبان مقاومت هستیم و چند سال حاکمیت در غزه هرگز ما را از حمایت از مقاومت و کمک رسانی به آن بازنداشت.

هنیه خاطر نشان کرد، رژیم صهیونیستی گمان می‌کرد پس از پایان جنگ کسی در غزه از خانه‌اش بیرون نمی آید اما به محض اعلام آتش‌بس و حتی قبل از آن مردم غزه یکپارچه به خیابان‌ها آمده و این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند.

جانشین رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی تاکید کرد: ارتش اسرائیل نتوانست وارد غزه شود و دستان آنان را در مرز غزه شکسته‌ایم. ساکنان مناطق مرزی نوار غزه درسی فراموش نشدنی به دشمن صهیونیستی دادند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی همچنیین تأکید کرد که نبرد غزه اعتباری مجدد به مساله فلسطین بخشید و مقاومت با عملکرد بی نظیر و شجاعانه خود تمامی دنیا را غافلگیر و شگفت زده کرد.

معاون رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد که مقاومت طی سال های گذشته در حال اعداد و آماده سازی خود بود و توان و قدرت خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای بالا برد و پیروزی ارزشمندی را در این جنگ به دست آورد و تمامی صهیونیست ها را غافلگیر نمود.

انتهای پیام

کد N470139